OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ( 23 V 2021 r. )

1.     Jutro, tj. w poniedziałek przeżywamy święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 800, 1100  i 1800. Msza św. o godz. 1800 z racji pandemii zostanie odprawiona w kościele zamiast na cmentarzu za drogich naszemu sercu zmarłych, których ciała spoczywają na innych i naszym cmentarzu grzebalnym oraz w obrębie parafii. W intencji zmarłych przed mszą św. od godz. 1700 do 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i różaniec.  Serdecznie zapraszamy.

2.     W poniedziałek i sobotę Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3       W środę 26 maja Dzień Matki. Z tego tytułu nabożeństwo majowe ofiarujemy za nasze Mamy: dla Zmarłych, prosząc o niebo a dla Żyjących o Boże błogosławieństwo na drogach Ich życia.  W czwartek 27 maja przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prośmy Pana żniwa o dobre i święte powołania kapłańskie z naszych parafii.

4.        W sobotę o godz. 830 nabożeństwo pokutne i okazja do spowiedzi dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

5.        W przyszłą niedzielę 30 maja 43 osobowa grupa naszych młodych Parafian po raz pierwszy będzie uczestniczyła we Mszy św.  Z racji pandemii, zachowując obowiązujące przepisy sanitarne uroczystość odbędzie się w dwóch grupach: I-sza grupa o g. 1000, a druga o g. 1200. Uczestniczących w tych mszach uprzejmie prosimy, by wybrali sobie inne godziny lub uczestniczyli na zewnątrz świątyni, gdyż do kościoła wejdą tylko dzieci i rodzice.

Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Tęcza, Świat misji, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny, Misje dzisiaj oraz książki m. in. Tomasza a Kempis  O naśladowaniu Chrystusa, Nutka na Pierwszą Komunię Świętą i inne.

7.     Dziś w niedzielę od godz. 900 do 1300 przy Szkole Podstawowej w Opatówku jest Akcja Poboru Krwi, Mając w pamięci, że Chrystus przelał za nas swą krew złóżmy, jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, dar serca ze swojej krwi dla potrzebujących tego daru życia Sióstr i Braci. Także od godz. 900 do 1600 a nawet dłużej, jeśli będą chętni można skorzystać z bezpłatnego badania od 50 do 64 r. życia na obecność komórek czerniaka (poza tą granicą wiekową jest opłata). Warto skorzystać z tego badania!                                                                                                                                             proboszcz