OGŁOSZENIA NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (6 VI 2021 r.)

1.        W czwartek 10 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała o g. 1800 a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni, błogosławieństwo wianków, kwiatów i ziół  – prosimy o udział asystę i Wszystkich Wiernych.

2.         W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie której rozpoczynamy dwudniową adorację Najświętszego Sakramentu, tradycyjnie nazywaną Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w piątek o g. 800 i 1800, a o g. 1500 Godzina Miłosierdzia na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych. Prosimy także o gorliwy udział w adoracji Chrystusa, utajonego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza wg ustalonego porządkuJezus czeka na Ciebie!!!

3.  W sobotę 12 czerwca w drugi dzień 40-Godzinnego Nabożeństwa we wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Maryi msze św. o godz. 800 i niedzielna o godz. 1800.  O g. 1500 Godzina Miłosierdzia.

4.      W przyszłą  niedzielę 13 czerwca odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę o godz. 1200 odprawi ks. senior Waldemar Machowicz a kazanie wygłosi i poprowadzi procesję eucharystyczną ks. Jan Ludwiczak. Serdecznie prosimy o udział w procesji orkiestrę i całą asystę. Na wspólne świętowanie, zachowując przepisy epidemiczne, zaprośmy rodzinę, bliskich i przyjaciół. Po mszy św. o g. 1700 Różaniec fatimski – serdecznie zapraszamy do wspólnoty modlitwy.

5.         Biskup kaliski Damian Bryl przedłużył czas Komunii wielkanocnej w diecezji kaliskiej do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2021 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika wynikających z trzeciego przykazania kościelnego. Zachęcamy wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św.

6.         Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, Misje dzisiaj, Mały Gość Niedzielny a dla dzieci: Tęcza, Świat Misyjny, Anioł Stróż.  Są książki o tematyce religijnej m.in. Najświętsze Serce. Nadzieja i ocaleniebyłoby dobrze, by ta książeczka była czytana  prawie w każdym domu parafii.

7.         08 czerwca25. rocznica święceń prezbiteratu bpa Łukasza Buzuna a 11 czerwca61. rocznica święceń prezbiteratu bpa Teofila Wilskiego. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnych Jubilatach.

Adoracja Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie
 piątek 11 czerwca  i w sobotę 12 czerwca 2021 r.

godz. 800            Msza św.

godz. 900          Żywy Różaniec, Grupa Ojca Pio, Zespół Charytatywny

godz. 1000  — wierni z wiosek: Szulec i Józefów oraz z ulic: Spacerowej,  Kaliskiej, Kościelnej, Leśnej i Szkolnej.

godz. 1100 — wierni z Borowa oraz z ulic: Piaskowej, 3-go Maja, Nowoogrodowej, Poprzecznej i Rogatki.

godz. 1200   —wierni z Cieni Folwark oraz z ulic: Świętego Jana, Turkowskiej, Ogrodowej i Rosochatki.

godz. 1300— wierni z Cieni I, II i III  oraz z ulic: Spokojna, Dworcowej, Działkowej,  Marcina Kasprzaka, Placu Wolności i Józefa Poniatowskiego.

godz. 1400  wierni z wiosek: I, II, III i IV Michałowa, Bogumiłowa i Trojanowa oraz z ulic: Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki, Krótkiej, Kwiatowej, Ludowej i Łódzkiej.

godz. 1500      Godzina Miłosierdzia

godz. 1600    wierni z ulic: Braci Gillerów, Gen. Józefa Zajączka, ks. Adama Marczewskiego, Piotra Szadkowskiego, Kwiatowej, Grabowej i Parkowej.

godz. 1700     ci Wierni, którzy nie mogli wcześniej trwać na adoracji Jezusa Eucharystycznego.

godz. 1800            Msza św.