OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVII OKRESU ZWYKŁEGO (25 VII 2021 r.)

1.                 Jutro, tj. w poniedziałek 26 lipca przeżywamyodpust Św. Anny. Msze św.o godz. 800, suma o 1100  i wieczorem o godz. 1800. Do wspólnoty modlitwy zaprośmy rodzinę, bliskich i znajomych spoza parafii. Kazanie wygłosi i Sumę z procesją Eucharystyczną o godz. 1100 poprowadzi ks. mgr kanonik Grzegorz Modrzyński nowy proboszcz ze Szczytnik. Serdecznie prosimy o udział asystę, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkich, którzy mogą uświetnić uroczystość odpustową.

2.                 W uroczystość odpustową w naszej parafii po każdej mszy św. odbywa się błogosławieństwo Kierowców i pojazdów. Odpowiadając na prośbę polskich misjonarzy i na apel Miva Polska, złożymy w dzień odpustu ofiarę do puszek 1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr na zakupśrodków transportu na misje, gdzie pracują polscy misjonarze - Bóg zapłać.

3.                 W sobotę 1 VIII przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłych Powstańcach i prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących. W tych intencjach modlimy się w czwartek w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

4.                Zachęcamy do udziału w Pieszej pielgrzymce do Częstochowy w Grupie Oliwkowej — zapisy w Kancelarii Parafialnej w wakacyjnych godzinach jej otwarcia.

5.                W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się w intencji Pielgrzymki Kaliskiej a szczególnie Grupy Oliwkowej.

6.      Jest do nabycia prasa katolicka przede wszystkim nasz Opiekun wraz z pozostałymi czasopismami, które rozprowadzamy w parafii dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

7.          Msze św. w tym tygodniu wg wywieszonego w gablotce planu.

8.         Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś w Dniu solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie do puszek po mszach św.

9.          W dniu 1 sierpnia można uzyskać tzw. Odpustu Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa w nim, przynajmniej Ojcze naszi  Wierzęw Boga, dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego, brak przywiązania do grzechu, także powszedniego.                                                                               Proboszcz