OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVIII OKRESU ZWYKŁEGO (1 VIII 2021 r.)

1.                W piątek 6 sierpnia przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o g. 800, 1100 i o 1800. Tak ułóżmy zajęcia domowe, by w tym ważnym dla naszej duchowości dniu uczestniczyć we Mszy św. Odpust w Iwanowicach. W tym dniu przypada także Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź przed mszami świętymi o godz. 800, 1100 a po południu od godz. 1700 – przypomnijmy szczególnie dzieciom o spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej.

2.               W godzinach otwarcia kancelarii parafialnej można się jeszcze zapisywać na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy – serdecznie zapraszamy!

3.               W środę wspomnienie w liturgii św. Jana Vianney’a, patrona proboszczów. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 w intencji kapłanów. W czwartek o godz. 1700 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu   w intencji  powołań kapłańskich (godzina święta).  W Pierwszy piątek miesiąca, w tym roku przypada święto Przemienienia Pańskiego zapraszamy na godz. 1700 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych szczególnie z naszej parafii oraz w intencji wynagrodzenia za grzechy wyrządzone w parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4.               Jest prasa katolicka: nowy nr Opiekuna wraz z pozostałymi czasopismami – szczególnie prosimy, by do dzieci dotarły: Tęcza i Anioł Stróż.  Są interesujące książki o tematyce religijnej.

5.               W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na nasze diecezjalne Radio Rodzina. Msze św. w tym tygodniu wg podanego w gablotce parafialnej planu.

6.               W związku z trwającą pandemią Wojewoda Wielkopolski wystosował apel dotyczący szczepień skierowany do mieszkańców Województwa Wielkopolskiego. Z treścią apelu można zapoznać się w gablocie parafialnej i na stronie parafii. W Opatówku Służba Zdrowia zaprasza na szczepienia także w Ośrodku Zdrowia.

7.   13 sierpnia na wejście Pielgrzymki do Częstochowy organizujemy autokarową pielgrzymkę. Zapisy w zakrystii.