OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXIV OKRESU ZWYKŁEGO (12 IX 2021 r.)

 

1.         W poniedziałek 13 września po mszy św. o g. 1800serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Różańca Fatimskiego. Porządek Mszy św. w tym tygodniu wywieszony w gablotce parafialnej.

 

2.         We wtorek 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na CMENTARZU GRZEBALNYM będziemy sprawować Mszę św. o godz. 1730 za drogich naszemu sercu Zmarłych. Dziękujemy Bogu za dar Ich życia i za dobro, które dzięki nim stało się naszym udziałem: ubolewamy nad tym, że od nas odeszli, ale radujemy się, żeśmy mogli ich mieć, i dziękujemy Bogu, że nadal są blisko nas.W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna!

 

3.         Jest prasa katolicka: Opiekun (od tego numeru cena 3,50), Niedziela, Gość Niedzielny. Szczególnie zwróćmy uwagę na Anioła Stróża, Tęczę i Mały Gość Niedzielny. Jest interesująca pozycja książkowa: Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński.    

 

4.         W sobotę 18 września przeżywamy w liturgii święto św. Stanisława Kostki. Módlmy się za Jego wstawiennictwem w intencji dzieci i młodzieży polskiej, by zawsze i wszędzie dochowały wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi tak jak tego uczy ich święty Patron, a wartości naszych praojców: BÓG, HONOR, OJCZYZNA kształtowały ich osobowość.

 

5.         W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

 

6.         Zainteresowani nauką na gitarze proszeni są o kontakt z ks. Karolem. Także prosimy o kontakt z ks. Karolem chłopców, którzy chcieliby być ministrantami.

 

7.         Ksiądz Karol organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach od 15 do 17 października. Koszt z wyżywieniem 350 zł. Szczególnie zapraszamy na pielgrzymkę Grupę Oliwkową oraz chętnych z i spoza parafii. Wyjazd byłby w piątek ok. godz. 1400 lub 1500. Więcej szczegółów podamy w późniejszym terminie. Podana cena jest aktualna, jeśli będzie przynajmniej 49 pielgrzymów – zapisy w zakrystii.

8.         W środę 15 września po mszy św. wieczorowej zapraszamy do świątyni na spotkanie formacyjne Rodziców i kandydatów do sakramentu Bierzmowania z  tegorocznych klas 8 Szkoły Podstawowej.  

9.      Dziś od godz. 8:30 do 13:30w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Opatówku, ul. Kościelna 13 czynny jest punkt szczepień - skorzystajmy z tej szansy.                                                                               Proboszcz