OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXIX OKRESU ZWYKŁEGO (17 X 2021 r.)

 

1.         Jutro tj. w poniedziałek 18 października w święto św. Łukasza Ewangelisty różaniec ofiarujemy w intencji pracowników lecznictwa i naszego ks. wikariusza z racji Jego imienin, życząc Mu obfitości Bożej łaski i wszelkiego dobra na opatóweckiej ziemi. W tym dniu Kancelaria Parafialna nieczynna.

 

2.         Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień modlitw w intencji misji. Z tego tytułu złożymy w przyszłą niedzielę ofiary do puszek na cele misyjne Bóg zapłać. Taca zaś będzie przeznaczona na Świętopietrze, czyli na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

 

3.         19 października w 37 rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki († 19  X 1984 r.) prośmy za Jego wstawiennictwem o błogosławieństwo Boże dla Ojczyzny, pomyślne rozwiązanie sporów polsko–czeskich, silną postawę Polski w stosunkach międzynarodowych, o ustanie pandemii oraz  o szybką kanonizację Błogosławionego – w tej intencji ofiarujemy różaniec.

 

4.         Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się w którym warto zwrócić uwagę, m. in. na artykuł o uzdrowieniu i nawróceniu świadka Jehowy czy też Przejaw ducha Antychrysta i inne. Jest kalendarz diecezjalny na 2022 r., będący cegiełką na utrzymanie seminarium oraz Ewangelia 2022 r. i inne.

 

5.         Pamiętając o słowach św. Hieronima wypowiedzianych po śmierci Mamy: Ubolewamy nad tym, że od nas odeszła, ale radujemy się, żeśmy ją mogli mieć, i dziękujemy Bogu, że nadal jest blisko nas oraz o słowach H. Sienkiewicza: Śmierć jest bezsilną wobec kochania, które idzie za grób; może drogą duszę zabrać, ale nie może nam zabronić jej kochać możemy zgłaszać do kancelarii parafialnej na wypominki jednorazowe i całoroczne.  

 

6.         W środę zapraszamy  na nabożeństwo różańcowe, na godz. 17, kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas 6 i 7. Prosimy o zabranie ze sobą indeksów. W sobotę zaś zapraszamy kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas: 8 a i 8 b: młodzieńcy o godz. 830 a dziewczęta o godz. 920 w salce przy kościele.

 

7.         Za ofiary złożone dziś i składane w najbliższym czasie na eko-groszek do naszej świątyni serdeczne Bóg zapłać mówimy sobie nawzajem.                                                                                                                                                                                                                                                                        Proboszcz