OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ IV ADWENTU (19 XII 2021 r.)

1.           W piątek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 600 (!!!) zostaną odprawione ostatnie w tym roku roraty. Wieczorem nie ma Mszy św. Zgodnie z duchem polskiej tradycji w wigilię Bożego Narodzenia zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech radości wigilijnego stołu kierują naszą myśl ku Chrystusowemu Ołtarzowi, skąd bierzemy bezcenny skarb — Eucharystię, która jest wielką tajemnicą wiary i naszą autostradą do nieba. Niech więc radość i pokój wypełniają nasze serca i serca naszych Gości.

2.          Z racji pandemii, z zachowaniem przepisów sanitarnych, w piątek o godz. 2200, kiedy w liturgii już przeżywamy uroczystość Bożego Narodzenia zostanie odprawiona pierwsza Pasterka a o północy w sobotę godz. Ooo, w uroczystość Bożego Narodzeniadruga Pasterka. Msze św.: w ciągu dnia:  o godz. 1000,  1200  i  1700.  Nie ma Mszy św. rano o godz. 800.

3.            Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekuna (a w nim opatówecki akcent), Gość  Niedzielny(z płytą), Mały Gość Niedzielny z dodatkiem, Niedziela, Miłujcie się(art.: Czekali na księdza jak tonący na ostatnią deskę ratunku, Jezu, Ty się tym zajmij!, Po śmierci córki przestał wykonywać aborcję, Świętość sakramentu małżeństwa i in.).Są książki religijne Ewangelia 2022(jedna dla dorosłych a druga dla dzieci), Cudowne Dzieciątko i in.

4.          W czwartek po mszy św. wieczorowej zebranie ministrantów.

5.          W przyszłą niedzielę przeżywamy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi  i Józefa. Uprzejmie prosimy, by w święto Świętej Rodziny małżonkowie zechcieli uczestniczyć razem we Mszy św. Będzie to okazją do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich; szczególnie jest to ważne dziś, kiedy bezbożne ideologie dążą do zniszczenia rodziny i kwestionuję jej boskie ustanowienie.

6.         Gorąca prośba do uczestników liturgii, znów przypominana nam przez Kurię Diecezjalna o obowiązku noszenia maseczek, zachowania dystansu, dezynfekcji rąk przez sprawujących liturgię i rozdających komunię św.

7.          Na temat tegorocznej kolędy poinformujemy w przyszłą niedzielę.

8.          W poniedziałek, z racji spowiedzi w Dekanacie, i w piątek Kancelaria Parafialna nieczynna.

9.          W minioną środę Pasterz Diecezji włączył do grupy nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. naszego parafianina p. Huberta Niełacnego. Radujemy się z tej posługi i życzymy Bożych łask w tej ważnej posłudze dla naszej wspólnoty.