OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (23 I 2022 r.)

1.                     We wtorek 25 stycznia przypada pierwsza rocznica nominacji bpa Damiana Bryla na urząd biskupa diecezjalnego naszej diecezji. W tym dniu otoczmy Księdza Biskupa szczególną modlitwą, polecając Jego posługę opiece św. Józefa.

2.                 Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny oraz książki o tematyce religijnej.

3.                    Intencje mszalne według porządku wywieszonego w gablotce parafialnej. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w czwartek i sobotę. W sytuacji naglącej proszę kontaktować się z kapłanem telefonicznie, nr. 601853524.

4.                     Na Mszę św. w czwartek zapraszamy jeszcze tych z Państwa, którzy nie mogąc uczestniczyć we mszach kolędowych w swoim czasie chcieliby skorzystać z udzielanego błogosławieństwa rodzinom i domostwu Najświętszym Sakramentem. Można jeszcze zgłaszać zaproszenia na kolędę indywidualnie w domach.

5.                   III niedziela zwykła (23 stycznia) obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma sprawić, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego. Ojciec Święty, ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego, akcentuje rolę Kościoła jako wspólnoty, w której Słowo Boże powinno być odczytywane, rozważane, kontemplowane i którym Kościół się modli. Zachęcamy do lektury Pisma św. zarówno indywidualnie jak też we wspólnotach naszych rodzin, które są domowym Kościołem.

6.              Tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do liturgii sakramentu Bierzmowania ( próba liturgiczna) w sobotę, o godzinie 830, w kościele parafialnym. Obecność obowiązkowa.