OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (20 II 2022 r.)

1.                    W poniedziałek 21 lutego Pasterz diecezji bp Damian Bryl obchodzi imieniny. Polecajmy Jego posługę Panu Bogu, prosząc o potrzebne łaski dla wypełnienie swego powołania.

2.                       27 lutego rozpoczęcie 55. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prośmy Boga za wstawiennictwem Patronów naszej Ojczyzny, by Polacy wybrali trzeźwość jako drogę swego życia.

3.                       Kontynuujemy w parafiach modlitwę o pokój na Ukrainie, w świecie i naszej Ojczyźnie. Do 22 lutego potrwa nowenna do św. Józefa Kaliskiego w tych intencjach w kaliskim sanktuarium. Zachęcamy do modlitwy osobistej i wspólnotowej w tych intencjach oraz do śpiewu Suplikacji.

4.                       12 marca br. odbędzie się VI Pielgrzymka Sołtysów do  Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Druga część tej pielgrzymki w Stawiszynie. Więcej o tej pielgrzymce na afiszu w gablotce parafialnej, gdzie także jest afisz informujący o Drodze Krzyżowej ulicami Kalisza oraz o rekolekcjach ignacjańskich u oo. jezuitów.

5.               a

6.            Jest do nabyciprasa katolicka: nasz diecezjalny Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, WPiS, Mały Gość Niedzielnyz drobnym prezentem, szczególnie dla noszących okulary, dwumiesięcznik Miłujcie się z bardzo interesującymi artykułami, m.in. Wyrwana z piekła muzułmańskiego domu, Zanim wyjdziesz za muzułmanina, Uzdrowienie z glejaka, Ludzi, których miało nie być, a szczególnie dla młodzieży: Bóg odmienił moje życie, Życie w czystości jest możliwe i Dar czystego serca. Dla dzieci jest Anioł Stróż i Tęcza.

6.        W przyszłą sobotę zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas ósmych: o godz. 900 młodzieńcy z wszystkich grup, a o godz. 1000dziewczęta z wszystkich grup. Proszę wziąć z sobą indeks. Obecność obowiązkowa.

7.           Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w przyszłą niedzielę, zgodnie z prośbą Pasterza diecezji, do puszek na rzecz potrzebujących pomocy po ostatnich huraganach.                                                                                                                                                               Proboszcz

APEL BISKUPA KALISKIEGO DO DIECEZJAN O WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU NAWAŁNIC

Drodzy Diecezjanie,

W minionych dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi nawałnicami. Wśród poszkodowanych są także wierni naszej diecezji. W duchu chrześcijańskiej solidarności pragniemy okazać wsparcie duchowe oraz materialne naszym siostrom i braciom, którzy ponieśli straty i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej w wyniku nawałnic.

W związku z tym zapraszam wszystkich wiernych do modlitwy w intencji poszkodowanych, zwłaszcza w niedzielę 27 lutego br. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy, które za pośrednictwem Caritas naszej diecezji, przekażemy potrzebującym pomocy.

Zwracam się z prośbą do wszystkich wiernych o włączenie się w tę pomoc, w miarę swoich możliwości, a Księży Proboszczów proszę o przeprowadzenie zbiórki.

Zapewniam o duchowej bliskości z wszystkim poszkodowanymi oraz osobami niosącymi im pomoc. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Damian Bryl

Biskup Kaliski