OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 13 III 2022 r. )

1.    Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630. Na sumienie rodziców kładziemy sprawę uczestnictwa wszystkich dzieci i młodzieży w tych nabożeństwach czy to w świątyni czy też dzięki transmisji internetowej w rodzinie, czyli domowym Kościele.W czwartki zapraszamy na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego w czasie którego szczególniej modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

2.       Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Zachęcamy do lektury prasy o tematyce misyjnej oraz do wysyłania sms - ów na pomoc dla misji.

3.    Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego extra, poświęconego św. O. Pio, Miłujcie się i Małego Gościa Niedzielnego. Są interesujące książki o tematyce religijnej m.in.

4.             W sobotę 19 marca uroczystość św. Józefa Msze św. w naszej wspólnocie o godz. 800 i 1100. O 1800 msza św. niedzielna w sobotni wieczór.

5.    W poniedziałek i wtorek Kancelaria parafialna nieczynna. Msze św. wg ustalonego porządku podanego w gablocie parafialnej.

6.   W dniach od 22 do 23 kwietnia br. planowana jest pielgrzymko – wycieczka na Ziemię Kłodzką z udziałem we mszy św. w sanktuarium M.B. Królowej Rodzin w Wambierzycach. Plan pielgrzymki wywieszony w gablotce parafialnej. Zapisy w zakrystii.

7.         O pomocy organizowanej dla Ukrainy przez Caritas Polska informujemy na stronie internetowej parafii i w gablotce parafialnej. Zachęcamy do przygotowania paczek wg wskazań Caritas i dostarczania ich pod wskazany adres lub do parafii, skąd je przekażemy do wskazanych ośrodków. Dar zbiera także GOPS w Opatówku. Pomagamy także bezpośrednio z parafii do zaprzyjaźnionej z nami parafii w Marjanówce na Ukrainie, gdzie pracuje znany nam o. Paweł Kubik, sercanin.

8.            8 kwietniaw piątek przed Niedzielą Palmową, o godz. 19:00 w hali Arena w Kaliszu, zostanie wykonana muzyka z filmu „Pasja" Mela Gibsona.W tym wydarzeniu artystycznym o charakterze religijnym, weźmie udział 250 artystów: orkiestra symfoniczna, chór i soliści. Kompozycjom będą towarzyszyć fragmenty z filmu „Pasja". Udział w wydarzeniu pozwoli nam przeżyć z całą intensywnością czas Wielkiego Tygodnia. Więcej informacji na afiszu w gablotce parafialnej.

9.   W przyszłą sobotę spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 8, w salce katechetycznej:  o 9:00 młodzieńcy a o 10:15 dziewczęta.
Prosimy wziąć Pismo Święte i indeks.                                                                                                                                           Proboszcz