OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 20 III 2022 r. )

1.          W piątek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1700  na mszy św. oddanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. pod opiekę Matki Bożej.

2.         W poniedziałek i sobotę z racji spowiedzi w dekanacie oraz w środę i piątek Kancelaria parafialna nieczynna!

3.           Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, Tęcza, Mały Gość Niedzielny oraz książki o tematyce religijnej

4.           W sobotni wieczór26marca niedzielną Mszą św. o g. 1800 rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będzie prowadził o. Jacek Brożek, franciszkanin z Kalisza. Uczyńmy wszystko, by jak najlepiej wykorzystać ten czas łaski dla regeneracji naszej duchowości.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 1000 nauka stanowa dla mężczyzn a po mszy o godz. 1200 nauka stanowa dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych wraz z dziećmi. Po mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 2100 w intencji pokoju na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w tej ADORACJI jak też w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630. Na sumienie rodziców kładziemy sprawę uczestnictwa dzieci i młodzieży w tych nabożeństwach i trwanie na modlitwie zarówno w świątyni jak i w rodzinie, czyli domowym Kościele.W czwartki zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w czasie którego modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

5.           W poniedziałek po mszy św. o godz. 1800 obowiązkowe zebranie ministrantów w salce nad zakrystią. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymko-wycieczkę w dniach od 22 do 23 kwietnia br. do sanktuarium w Wambierzycach i po Ziemi Kłodzkiej. Plan pielgrzymki wywieszony w gablotce parafialnej. Zapisy w zakrystii.

6.           W parafii w Szczytnikach kurs przedmałżeński w dniach 28 i 29 marca o godz. 2000.

O. Paweł Kubik wraz z mieszkańcami Marjanówki i tymi do których dotarła nasza pomoc serdecznie dziękuje wszystkim, którzy do tego transportu się przyczynili a więc dzieciom ze szkoły podstawowej, parafianom naszej opatóweckiej parafii i wszystkim, którzy spoza z tych wspólnot włączyli się w tę pomoc. Dary można nadal składać zarówno do GOK-u jak i parafii.                                                                                                       proboszcz