OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ( 29 V 2022 r. )

1.     W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość  Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres Wielkanocny. W tę uroczystość przeżywamy w naszej parafii uroczystość rocznicy Pierwszej komunii świętej o godz. 1000. Po ogłoszeniach duszpasterskich rodzice przekazują dzieciom Pismo św. jako drogowskaz życia w przyjaźni z Bogiem. Uprzejmie prosimy, by wierni uczestniczący we mszy św. o godz. 1000 zechcieli w przyszłą niedzielę uczestniczyć we mszy św. na innej godzinie. Dzieci pierwszokomunijne w Białym Tygodniu uczestniczą w liturgii w strojach komunijnych.

2.       W sobotę o godz. 900 próba dla dzieci Komunii św. rocznicowej. Spowiedź dla tych dzieci w Pierwszy piątek miesiąca lub w ciągu tygodnia. W Pierwszy piątek miesiąca spowiedź jak zwykle przed mszą św. poranną a po południu od godz. 1600.

3.     We środę rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane przed mszą św. wieczorową a w niedziele po Mszy św. o godz. 1700.

4.        W poniedziałek, środę i w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. W poniedziałek ranna msza św. o godz. 600. W Pierwszy piątek miesiąca wieczorowa msza św. o g. 1700 a w pozostałe dni tygodnia msze św. wg wywieszonego planu w gablotce parafialnej.

5.       W czwartek od g. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W wigilię Zesłania Ducha Świętego tj. w sobotę po mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2100 w intencji ustania wojny na Ukrainie i o pokój w Ojczyźnie naszej i na świecie, by nie doszło do wojny jądrowej.

6.       Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny(Obronić wiedzę i rozum, art. Pauliny Guzik, autorki filmu Szklany dom: miałam dość szkalowania Jana Pawła II w mediach), Niedziela, Misje dzisiaj, Świat misyjny (dla dzieci)  i Mały Gość Niedzielny.

7.       Już dziś informujemy, że w poniedziałek 6 czerwca w  święto N.M.P. Matki Kościoła, pamiętając o tych, których kochaliśmy za życia, zostanie odprawiona na cmentarzu grzebalnym o godz. 1800 Msza św.

8.    Diecezjalne Studium Organistowskie w Kaliszu ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023. Więcej informacji na ten temat w gablotce parafialnej na afiszu studium.

9.      Dnia 26 czerwca br. w Michałowie Drugim Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich oraz Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku organizują Festyn Rodzinny. W programie Festynu przede wszystkim z racji odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa  będzie Msza św. o godz. 1200 w kościele parafialnym w Opatówku na którą zapraszamy wszystkich Wiernych i drogich naszemu sercu Gości.

Początek zaś zabawy festynowej o godz. 1400 w Michałowie Drugim. W czasie Festynu loteria fantowa z cennymi nagrodami. Losy można zakupić przed kościołem po każdej mszy św. oraz bezpośrednio w dniu Festynu w Michałowie Drugim. Dochód z Festynu zostanie przekazany na zakup ławek przed świątynią parafialną. Los jest w cenie 25 zł. Gwiazdą Festynu będzie zespół VOYAGER, legenda muzyki Disco Polo. Szczegółowy program znajduje się na plakacie umieszczonym w gablotce parafialnej.