OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ( 5 VI 2022 r. )

 

1.        Jutro, tj. w poniedziałek przeżywamy święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św.
w świątyni o godz. 800 i 1100. Msza św. o godz. 1800  zostanie odprawiona za drogich naszemu sercu zmarłych, których ciała spoczywają na naszym cmentarzu grzebalnym oraz w obrębie parafii. Przed mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego za oczyszczających się  w czyśćcu i za zmarłych, zgłoszonych na wypominki. Serdecznie zapraszamy.

 

2.       W poniedziałek i we wtorek Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

3.       W czwartek 9 czerwca przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego
i Wiecznego Kapłana
– modlimy się o dobre i święte powołania kapłańskie z parafii.            

 

4.       W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Do puszek będzie zbiórka na uczelnie katolickie – serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tych uczelni.

 

5.       Osoby wyjeżdżające 3 lipca na pielgrzymko-wycieczkę do Wrocławia prosimy
o dokonanie wpłat i podanie danych do ubezpieczenia.

 

6.        Dnia 26 czerwca br. w Michałowie Drugim Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich oraz Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku organizują Festyn Rodzinny. W programie Festynu przede wszystkim z racji odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa  Msza św. o godz. 1200 w kościele parafialnym w Opatówku, na którą zapraszamy wszystkich Wiernych i drogich naszemu sercu Gości. Początek zaś zabawy festynowej o godz. 1400 w Michałowie Drugim. W czasie Festynu loteria fantowa z cennymi nagrodami. Losy można zakupić przed kościołem po każdej mszy św. oraz bezpośrednio w dniu Festynu w Michałowie Drugim. Dochód z Festynu zostanie przekazany na zakup ławek przed świątynią parafialną. Los jest w cenie 25 zł. Gwiazdą Festynu będzie zespół VOYAGER, legenda muzyki Disco Polo. Szczegółowy program znajduje się na plakacie umieszczonym w gablotce parafialnej.

 

7.       Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Świat misji, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny, Misje dzisiaj oraz książki m. in. Objawienia Maryjne, Biblia młodego detektywa(lektura Biblii młodego detektywa jestjak wielkie śledztwo! Jeśli chcesz poznać historie niezwykłych postaci, dołącz do Zosi i tomka i odkryj Pismo Święte).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

                                                                                                                                                                                                                                                                 proboszcz