OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY ( 12 VI 2022 r. )

 

1.         Jutro tj. w poniedziałek 13 czerwca po mszy św. wieczorowej Różaniec Fatimski. Serdecznie zapraszamy do wspólnoty modlitwy.

 

2.       We środę po mszy św. wieczorowej zapraszamy dziewczynki pod opieką rodziców na próbę sypania kwiatków na procesję Bożego Ciała.

 

3.       W czwartek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.Msze św. w  przeddzień uroczystości Bożego Ciała:we środę o godz. 1800 a w dzień uroczystości o godz. 800, suma o godz. 1000 i po niej procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy na ulicach naszego miasteczka. Prosimy o udział asystę. Po południu Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 1700. W tym dniu przypada 110 rocznica konsekracji naszej świątyni, Kościoła ­— dumy Opatóweckiej Parafii. Z tego tytułu na mszy św. wieczornej będziemy, dziękując Bogu za nasz kościół, modlić się za jego konsekratora bpa Stanisława Zdzitowieckiego, ks. prał. Adama Marczewskiego – budowniczego naszej świątyni i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania kościoła i jego konserwacji w minionych i obecnych latach. Procesje eucharystyczne w dawnej oktawie Bożego Ciała będą w sobotę, niedzielę i w czwartek w wigilię uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała.   

 

4.        Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Świat misji, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny, Misje dzisiaj oraz książki m. in. Objawienia Maryjne, Biblia młodego detektywa(lektura Biblii młodego detektywa jest jak wielkie śledztwo! Jeśli chcesz poznać historie niezwykłych postaci, dołącz do Zosi i Tomka i odkryj Pismo Święte).

 

5.          Dnia 26 czerwca br. w Michałowie Drugim Ochotnicza Straż Pożarna i Koło   Gospodyń Wiejskich oraz Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku organizują Festyn Rodzinny. W programie Festynu przede wszystkim z racji odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa  Msza św. o godz. 1200 w kościele parafialnym w Opatówku, na którą zapraszamy wszystkich Wiernych i drogich naszemu sercu Gości. Początek zaś zabawy festynowej o godz. 1400 w Michałowie Drugim. W czasie Festynu loteria fantowa z cennymi nagrodami. Losy można zakupić przed kościołem po każdej mszy św. oraz bezpośrednio w dniu Festynu w Michałowie Drugim. Dochód z Festynu zostanie przekazany na zakup ławek przed świątynią parafialną. Los jest w cenie 25 zł.
Gwiazdą Festynu będzie zespół VOYAGER, legenda muzyki Disco Polo. Szczegółowy program znajduje się na plakacie umieszczonym w gablotce parafialnej.

 

6.  W środę 15 czerwca zbiórka ministrantów po mszy wieczorowej. 

 

7.     We wtorek o godz. 1800 spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas siódmych. Prosimy o zabranie indeksów. Obecność obowiązkowa.

 

8.    Zgodnie z prośbą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatówku zapraszamy w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1000 na wykład Upowszechniania wiedzy na temat szkód wynikających z picia alkoholu przez kobiety w stanie błogosławionym (w ciąży). Afisz w gablotce parafialnej. Informujemy także, że w Opatówku od listopada działa Stowarzyszenie Trzeźwościowe Pomocna dłoń. Siedziba na ul. Poprzecznej 2.

 

9.    25 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu o godz. 1500 spotkanie modlitewno – formacyjne Apostolatu Margaretek Diecezji Kaliskiej. Więcej danych na afiszu w gablotce parafialnej.    

 

                                                                                                              proboszcz