OGŁOSZENIA NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (19 VI 2022 r.)

 

W czwartek 23 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała i wigilia uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 1800 a następnieprocesja eucharystyczna wokół świątyni, błogosławieństwo wianków, kwiatów i ziół  – prosimy o udział asystę i Wszystkich Wiernych.

 

2.         W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie której rozpoczynamy dwudniową adorację Najświętszego Sakramentu, tradycyjnie nazywaną Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w piątek o g. 800 i 1800, a o g. 1500 Godzina Miłosierdzia na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych. O godz. 800 msza św. w koncelebrze za młodzież klas ósmych szkoły podstawowej – serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców i przyjaciół tej młodzieży. W czasie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego prosimy o gorliwy udział w adoracji Chrystusa, utajonego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza wg ustalonego porządkuTu jest Jezus – ON czeka na Ciebie!!!

 

3.         W sobotę 25 czerwca w drugi dzień 40-Godzinnego Nabożeństwa we wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny msze św. o godz. 800 i niedzielna o godz. 1800.  O g. 1500 Godzina Miłosierdzia. 

 

4.         W przyszłą  niedzielę 26 czerwca odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę o godz. 1200 odprawi ks. dr Adam Kraska, dyrektor Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. Serdecznie prosimy o udział w procesji orkiestrę i całą asystę. Na wspólne świętowanie zaprośmy rodzinę, bliskich i przyjaciół. 

 

5.         Prosimy o odbiór w zakrystii pamiątek z pielgrzymki do sanktuarium w Wambierzycach.  

 

6.         Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny a dla dzieci: Anioł Stróż.  Są książki o tematyce religijnej m.in. Najświętsze Serce. Nadzieja i ocalenie.

 

7.         W dniach od 19 do 25 czerwca br. Gmina Opatówek organizuje z inicjatywy Stowarzyszenia Trzeźwościowego Pomocna Dłoń Dni Trzeźwości. Program wywieszony w gablotce parafialnej. Zachęcamy do skorzystania z tej cennej inicjatywy a przede wszystkim uczestniczenia we Mszy św.

8.        W poniedziałek Kancelaria Parafialna nieczynna.
.                                                                                                                                                                                                            Proboszcz

 

   

Adoracja Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie
w
 piątek 24 czerwca  i w sobotę 25 czerwca 2022 r.

 godz. 800            Msza św.

godz. 900          Żywy Różaniec, Grupa Ojca Pio, Zespół Charytatywny 

godz. 1000  — wierni z wiosek: Szulec i Józefów oraz z ulic: Spacerowej,  Kaliskiej, Kościelnej, Leśnej i Szkolnej.

godz. 1100 — wierni z Borowa oraz z ulic: Piaskowej, 3-go Maja, Nowoogrodowej, Poprzecznej i Rogatki.

godz. 1200   —wierni z Cieni Folwark oraz z ulic: Świętego Jana, Turkowskiej, Ogrodowej i Rosochatki.  

godz. 1300— wierni z Cieni I, II i III  oraz z ulic: Spokojna, Dworcowej, Działkowej,  Marcina Kasprzaka, Placu Wolności i Józefa Poniatowskiego.

godz. 1400  wierni z wiosek: I, II, III i IV Michałowa, Bogumiłowa i Trojanowa oraz z ulic: Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki, Krótkiej, Kwiatowej, Ludowej i Łódzkiej.

godz. 1500      Godzina Miłosierdzia

godz. 1600    wierni z ulic: Braci Gillerów, Gen. Józefa Zajączka, ks. Adama Marczewskiego, Piotra Szadkowskiego, Kwiatowej, Grabowej i Parkowej. 

godz. 1700     ci Wierni, którzy nie mogli wcześniej trwać na adoracji Jezusa Eucharystycznego.

godz. 1800            Msza św.

FESTYN

     Dnia 26 czerwca br. w Michałowie Drugim Ochotnicza Straż Pożarna i Koło   Gospodyń Wiejskich oraz Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku organizują Festyn Rodzinny. W programie Festynu przede wszystkim z racji odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa  Msza św. o godz. 1200 w kościele parafialnym w Opatówku, na którą zapraszamy wszystkich Wiernych i drogich naszemu sercu Gości. Początek zaś zabawy festynowej o godz. 1400 w Michałowie Drugim. W czasie Festynu loteria fantowa z cennymi nagrodami. Losy można zakupić przed kościołem po każdej mszy św. oraz bezpośrednio w dniu Festynu w Michałowie Drugim. Dochód z Festynu zostanie przekazany na zakup ławek przed świątynią parafialną. Los jest w cenie 25 zł.

 

Gwiazdą Festynu będzie zespół VOYAGER, legenda muzyki Disco Polo. Szczegółowy program znajduje się na plakacie umieszczonym w gablotce parafialnej.