OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (3 VII 2022 r.)

1.            Wszystkim, odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy pięknej pogody i pogłębienia przyjaźni z Bogiem przy korzystaniu z wypoczynku na łonie przyrody. Pracującym zaś na roli i w innych zakładach pracy życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitych owoców swego wysiłku. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi. 

2.           Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekuna,Niedziela, Gość Niedzielny, Anioł Stróżz płytą CD, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.

3.            Msze św. w tym tygodniu według wywieszonego w gablotce planu; w środę o godz. 630. W zakładzie fotograficznym można odbierać pamiątki z Pierwszej Komunii św.

4.          Prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej adresów małżonków, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa (imiona i nazwiska jubilatów, datę ślubu, adres zamieszkania, parafię zawarcia związku małżeńskiego). Zgłoszeni Jubilaci otrzymają  zaproszenie na diecezjalną pielgrzymkę srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę 10 września 2022 roku.

5.       Od 12 lipca do 6 sierpnia będą trwały w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia zapisy na pieszą pielgrzymkę z Opatówka do Częstochowy w Grupie Oliwkowej. Zachęcamy czujących się na siłach a szczególnie młodzież do wzięcia udziału w pielgrzymce – Odwagi!, moi Drodzy.

6.                W ramach pomocy misjonarzom włączamy się w zbiórkę elektrośmieci. W tym  roku pomagamy ks. Jackowi Szlachecie, który swego czasu gościł w naszej parafii przed wyjazdem na misje. Elektrośmieci zbieramy w środę 6 lipca w punkcie zbiórki odpadów komunalnych na ul. Parkowej 16 (przed oczyszczalnia ścieków).

7.                Akcja Katolicka zaprasza na XXI Rowerową Pielgrzymkę do Częstochowy – afisz w gablotce parafialnej.

8.             Dnia 9 lipca 2022 roku (sobota) w sanktuarium Matki Bożej w Chełmcach odbędzie się rejonowy dzień skupienia dla wspólnot Żywego Różańca z dekanatów: Błaszki, Gołuchów, Kalisz I, Kalisz II, Koźminek, Opatówek, Stawiszyn. Uprzejmie proszę o zgłoszenie mi uczestnictwa w tym spotkaniu. Program w gablotce parafialnej.                              Proboszcz         

Program Dnia skupienia w Chełmcach wspólnot Żywego Różańca

            Dnia 9 lipca 2022 roku (sobota) w sanktuarium Matki Bożej w Chełmcach odbędzie się rejonowy dzień skupienia dla wspólnot Żywego Różańca z dekanatów: Błaszki, Gołuchów, Kalisz I, Kalisz II, Koźminek, Opatówek, Stawiszyn.

Program dnia skupienia jest następujący:
10.00 zawiązanie wspólnoty i modlitwa różańcowa
10.45 wspólny śpiew pieśni maryjnych
11.15 konferencja
12.00 Msza św.
Po Mszy św. agapa.
14.00 Nabożeństwo ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Serdecznie zapraszam członków parafialnych Wspólnot Żywego Różańca do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Proszę księdza proboszcza o pomoc w zorganizowaniu przyjazdu osób należących do wspólnot, zwłaszcza, że często są to osoby starsze. Proszę też o informację do 7 lipca 2022 roku ile osób z danej parafii weźmie udział w dniu skupienia Istnieje możliwość koncelebry oraz przewidziany jest wspólny posiłek.

                      Z pozdrowieniem ks. Bogumił Kempa
          diecezjalny duszpasterz Wspólnot Żywego Różańca