OGŁOSZENIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (17 VII 2022 r.)

1.                   W czasie otwarcia Kancelarii Parafialnej kontynuowane są zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w Grupie Oliwkowej. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą uczestniczyć w tej formie modlitwy do udziału w grupie pielgrzymkowej.

    2.    Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekuna(m.in. warto zwrócić uwagę na artykuły: Być odważnym jak św. Józef, Ogólnopolski dzień męża i żony, Cud miód, Zielony ład nienawidzi samochodów spalinowych, ale żeby krów?, dla dzieci Legenda o św. Krzysztofie i inne), Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, WPiS, Mały Gość Niedzielny, Anioł Stróż dla dzieci. Jest interesująca pozycja książkowa, przybliżająca nam dzieje różańca Drabina do nieba.  

      3.              W sobotę 23 lipca w liturgii obchodzimy święto św. Brygidy, patronki Europy. Za Jej wstawiennictwem prośmy o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Europy, by odnajdując swe korzenie w Ewangelii Chrystusa stali się Jego świadkami w świecie.

      4.           Z racji zbliżającego się wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, odpowiadając na prośbę polskich misjonarzy i na apel Miva Polska, złożymy w przyszłą niedzielę po mszach św. ofiarę do puszek 1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr na zakup środków transportu na misje, gdzie pracują polscy misjonarze - Bóg zapłać. U nas błogosławieństwo kierowców i pojazdów w odpust św. Anny.

5.           W piątek o godz. 1800 gościmy w naszej parafii znanego w Polsce i nie tylko ks. Bogusława Kowalskiego, który odprawi Mszę św. w intencji naszej parafii. Po mszy św. o godz. 1900 w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Kościelna nr 2 spotkamy się z Nim na niezwykłej uczcie Czarnego Humoru, czyli o Kościele na wesoło. Niegdyś ks. Bogusław tworzył wspaniały duet w tej materii ze śp. ks. Piotrem Pawlukiewiczem – zaprośmy na to radosne, pełne dobrego humoru spotkanie rodzinę, przyjaciół i znajomych.
                                                                                                                                                                                                                                              Proboszcz