OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVIII OKRESU ZWYKŁEGO (31 VII 2022 r.)

           1 VIII przypada 78 rocznicawybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o Bohaterach Powstania i prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących. W tych intencjach modlimy się także w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.  

2.        W sobotę 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o g. 800 i 1100. Tak ułóżmy zajęcia domowe, by w tym dniu, ważnym dla naszej duchowości, uczestniczyć we Mszy św. Wieczorem o g. 1800 Msza św. niedzielna.

3.        Do 6 sierpnia trwają zapisy do Grupy Oliwkowej w wakacyjnym czasie otwarcia biura parafialnego. Przy ołtarzu Matki Bożej jest skrzyneczka, do której można składać intencje modlitewne. W czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego modlimy się w intencji Grupy Oliwkowej, jej Przyjaciół, Darczyńców i Pomagających w organizowaniu Pielgrzymki oraz troszczących się o jej właściwy przebieg. Przedstawiciele z każdej ulicy i wioski parafii powinni uczestniczyć w pielgrzymce. Mamy wiele spraw osobistych do omodlenia, ale i społecznych wśród których chyba najważniejsza jest sprawa pokoju, byśmy nie przypominali sobie o Bogu dopiero wtedy kiedy zaczną spadać bomby lub zacznie się wojna atomowa.    

4.        Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun z pięknymi akcentami opatóweckimi i pozostałe czasopisma. Są książki o tematyce religijnej m.in. Ewangelia 2023.

5.    13 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę na wejście Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii do piątku g. 1000 (chodzi o ubezpieczenie). Zaprośmy na tę pielgrzymkę znajomych, rodzinę, przyjaciół. Z Opatówka wyruszamy po mszy św. o godz. 700. Z Częstochowy zaś wracamy zaraz po Apelu Jasnogórskim. Koszt siedemdziesiąt zł.

6.        Msze św. w tym tygodniu wg podanego planu w gablotce parafialnej. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. rano o g. 700 i wieczorem o g. 1700. Spowiedź rano przed Mszą św. a po południu od g. 1600.

7.        Dziś żegnamy Księdza Łukasza, dziękując Mu za wszelkie dobro, które w krótkim czasie pracy z nami wniósł do naszej wspólnoty i życzymy Księdzu Łukaszowi Bożego błogosławieństwa w pracy w Jego pierwszej samodzielnej placówce.    

                                                                                                           Proboszcz