OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XIX OKRESU ZWYKŁEGO (7 VIII 2022 r.)

 

1.            Z radością informujemy, że we wtorek 9 sierpnia w święto św. Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy Patronki Europy  o godz. 700 Msza św. na rozpoczęciePieszej Pielgrzymki do Częstochowy w Grupie Oliwkowej.Po Mszy św. wyrusza z naszej parafii 87 0s0bowa grupa Pielgrzymów. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczorowej! W pozostałe dni wg planu podanego gablotce parafialnej.Serdecznie zapraszamy na odprowadzenie pielgrzymki. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej jest skrzyneczka, do której można wrzucać karki z intencjami modlitewnymi powierzonymi modlitwie pielgrzymów.

2.           Jest prasa katolicka m.in. nasz Opiekun wraz z pozostałymi czasopismami. Jest Ewangelia 2023, Kocham Polskę.

3.          13 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, by uczestniczyć w wejściu Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę Zwycięstwa. Zapisy w zakrystii do piątku (chodzi o ubezpieczenie). Zaprośmy na tę pielgrzymkę znajomych, rodzinę, przyjaciół. Z Opatówka wyruszamy po Mszy św. o godz. 700. Koszt 70 zł. Jak co roku jest to także okazja do podzielenia się darami serca z siostrami obliczankami, prowadzącymi w Częstochowie dom dla niepełnosprawnych chłopców – za włączenie się w tę pomoc serdeczne Bóg zapłać. Wieczorem o godz. 1800 msza św. a po niej różaniec fatimski, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.

4.               W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na media diecezjalne – Bóg zapłać.

5.           Już dziś informujemy, że 28 sierpnia z racji Dożynek Gminno-parafialnych nie będzie mszy św. o godz. 1200. Intencja mszalna zostanie odprawiona o godz. 1000.

6.               W tym tygodniu o. Paweł będzie wracał do swojej parafii w Ukrainie. Jeśli ktoś chce z Państwa przekazać Mu osobiście to są ku temu ostatnie dni. Po 15 dniu sierpnia jest przygotowywany transport darów na Ukrainę – uprzejmie prosimy, by już zacząć składać dary do parafii, albo do GOK-u na Pl. Wolności – Bóg zapłać.

7.        Dzisiaj w niedzielę 7 sierpnia na Placu Wolności w Opatówku w godz. od 900do 1300 jest akcja poboru krwi. Zachęcamy, by ci z Państwa, którzy mogą oddać krew zechcieli się podzielić tym bezcennym darem z potrzebującymi – Bóg zapłać.


                                                                                                                                                                                  Proboszcz