OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XX OKRESU ZWYKŁEGO (14 VIII 2022 r.)

1.        Jutro w poniedziałek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.  W naszej Ojczyźnie jest to także święto oręża polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. W czasie Mszy św. o g. 1000 będziemy się modlić za Ojczyznę i za Poległych w czasie wojny polsko – bolszewickiej w 1920 r. Błogosławieństwo zbóż, owoców i kwiatów po każdej Mszy św.

2.       Jutro po mszy św. wieczorowej powraca nasza Grupa Oliwkowa z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjdźmy z kwiatami na powitanie Pielgrzymów!!!

3.               Jutro gościmy w naszej parafii ks. Józefa Sierpiejko z Białorusi, z diecezji mińsko-mohylewskiej. W Biełyniczach ks. Józef  buduje sanktuarium Matki Bożej o czym nam powie w czasie kazania. Na budowę tego sanktuarium będzie zbierał ofiary przed świątynią po każdej mszy św. Będzie to okazja do rozmowy, osobistego kontaktu z ks. Józefem – wesprzyjmy ten zbożny cel zarówno modlitwą jak i ofiarami – Bóg zapłać.  

4.               Jest nowy nr Opiekuna wraz z pozostałymi czasopismami. Są książki o tematyce religijnej i patriotycznej.

5.               Msze św. w tym tygodniu wg podanego w gablotce parafialnej planu. We wtorek 16 sierpnia Kancelaria Parafialna nieczynna!

6.          21 sierpnia w Grabowie nad Prosną Dożynki Diecezjalno – Gminne. Zainteresowanych odsyłamy do afisza w gablotce parafialnej.

7.            Diecezja Kaliska i Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie razem z Fundacją Haart Poland rozpoczyna kampanie Wolninie Wolni. Rehabilitacja i reintegracja ofiar handlu ludźmi w Afryce. Zainteresowanych tą sprawą odsyłamy do plakatu w gablotce parafialnej.

8.           W gablotce znajduje się plakat o naborze do szkoły podstawowej u sióstr Nazaretanek w Kaliszu, ul. Harcerska 1 – zachęcamy do skorzystania z propozycji Kaliskiego Nazaretu, tel. 507 720 641, strona internetowa: nazaret.kalisz.pl

                                                                                                                                                                      Proboszcz