OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXV OKRESU ZWYKŁEGO (18 IX 2022 r.)

1.          Zbliżamy się już do 12 rocznicy nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w Obrazie Jasnogórskim oraz 3 rocznicy misji parafialnych ze św. Michałem Archaniołem. Dziękując Bogu za ten czas łaski dla parafii postarajmy się wyrazić naszą wdzięczność przez ożywienie uczestnictwa w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego oraz w podejmowanych czynach miłosierdzia co do duszy i co do ciała, jak również gorliwie włączmy się w październiku w nabożeństwa różańcowe.

2.        W czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania z klas ponadpodstawowych wraz z rodzicami. Ojcowie nałożą na piersi dzieci poświęcone krzyże! Jeśli nie może przyjść tata to prosimy, by Krzyż nałożyła mama lub ktoś z chrzestnych, lub babcia czy dziadek. Młodzież przychodzi do świątyni na godz. 1750.  

3.        W sobotę 24 września w liturgii przypada rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego, który jest matką kościołów w diecezji.                                                                                                                                                                                                                

4.        Jest prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela z tygodnikiem Bliżej życia z wiarą, Anioł Stróż dla dzieci. Jest Ewangelia 2023 dla dorosłych, Ewangelia 2023 dla dzieci, Kalendarz Rolników 2023 i inne       

3.        W minionym tygodniu zakupiono 5 ton ekogroszku do świątyni, niestety w cenie 2158 zł. za tonę, tj. bardzo korzystnie w stosunku do innych źródeł. Jeśli w trosce o świątynię chcemy się włączyć w tę inwestycję to taca w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na ten cel. Panu Remigiuszowi właścicielowi składu opałowego dziękujemy za gratisowe przywiezienie ekogroszku ze składu w Ostrowie Wlkp. Pozostałą przestrzeń piwnicy mamy wypełnioną drzewem z cmentarza – na jakiś czas nam starczy a później zobaczymy

4.        Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na uczelnie katolickie.
 
                                                                                                               Proboszcz