OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVII OKRESU ZWYKŁEGO (2 X 2022 r.)

1.     Wróćmy myślą do misje parafialnych rozpoczętych wieczorem 5 października 2019 roku i spróbujmy przybliżyć sobie ich treść, prosząc św. Michała Archanioła o pomoc w pogłębianiu przyjaźni z Bogiem a także o zwycięstwo nad pokusami szatana, który  chce człowieka oddalić od Stwórcy i Zbawiciela a zwrócić ku sobie. Prośmy także św. Michała Archanioła o wstawiennictwo u Boga w sprawie zakończenia wojny w Ukrainie, by nie doszło do wojny atomowej, byśmy nie doświadczyli klęski głodu i innych kataklizmów. Sięgnijmy też myślą do 2 i 3 października 2010 r., przypominając sobie nawiedzenie Maryi w Obrazie Jasnogórskim naszej parafii i rozważajmy w swoim sercu intymne spotkanie z Maryją naszą matką. Zachęcamy do gorliwego uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych. 

2.    Jest prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny z dziesiątką różańca na nadgarstek.  Dla dzieci jest nowy nr Anioła Stróża. Są książki o tematyce religijnej: Ewangelia 2023 dla dorosłych i młodzieży oraz Ewangelia 2023 dla dzieci, Kalendarz rolników i inne.

3.            W dniu 22 października 2022r. zapraszamy Grupę Oliwkową oraz Przyjaciół Grupy Oliwkowej na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Pielgrzymów, ich rodzin, Darczyńców na rzecz Pielgrzymki oraz zmarłych Pielgrzymów Grupy Oliwkowej. Po Mszy Św. spotkanie w GOK-u w Opatówku, koszt 60zł od osoby. Zapisy w zakrystii do 17 października.

4.    W gablotce parafialnej jest afisz, informujący o VII Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Chełmcach – zapraszamy melomanów muzyki organowej.

5.               W Pierwszy czwartek i piątek miesiąca o godz. 1630 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w ramach dziewięciomiesięcznej Diecezjalnej nowenny o powołania.

6.          Spowiedź w Pierwszy piątek miesiąca rano przed mszą św. a po południu od godz. 1600.

7.             Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na opał do świątyni. Zebrano 8806 zł. Kupiono zaś 5 ton ekogroszku do świątyni, niestety w cenie 2158 zł. za tonę, to i tak korzystnie w porównaniu z innymi źródłami. 
8.                  Z racji nabożeństwa różańcowego kancelaria parafialna w poniedziałek, piątek i sobotę jest czynna tak jak dotychczas tj. o g. 900 a w pozostałe dni tygodnia tj. we wtorek, środę i czwartek około pół godziny po mszy św. wieczorowej. Różaniec prowadzą: w poniedziałki klasy: 0, 1, 2 i 3 wraz z rodzicami, we wtorki kl. 4, 5 i 6, w środy kl. 7 i 8 – kandydaci do sakramentu Bierzmowania, w czwartki ministranci, Grupa Oliwkowa, a w piątki Grupa O. Pio a w sobotę Żywy Różaniec. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe jeszcze o godz. 1630, a poczynając od przyszłej niedzieli nabożeństwo różańcowe będzie prowadzone w następujący sposób: po mszy św. o godz. 800odmówimy dwie dziesiątki różańca przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Po mszach o godz. 1000 i 1200dziesiątek różańca, a po mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, ostatni dziesiątek różańca i modlitwa do św. Józefa w intencji naszych rodzin, parafii i powołań kapłańskich.                                                                                                                                                                                                                                                       Proboszcz