OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ( 5 II 2023 r.)

1.                 Jutro, tj. w poniedziałek 6 lutego przeżywamy odpust św. Doroty, pierwszej Patronki naszej parafii. Jako ludzie wierzący i Parafianie opatóweccy powinniśmy w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. Msze św. o godz. 800, suma za Parafian znabożeństwem do św. Doroty i błogosławieniem jabłek o godz.1100  oraz wieczorem o g. 1800. Odpust poprowadzi ks. Józef Sierpiejko, znany nam z rekolekcji adwentowych, który na Białorusi buduje sanktuarium Matki Bożej Białynickiej w Białyniczach (pomiędzy Mińskiem a Mohylewem). Włączając się w ten trud odbudowania sanktuarium Matki Bożej Białynickiej ofiary składane jutro na tace przeznaczymy na ten cel, prosząc Maryję o wstawiennictwo u Boga w intencji naszych parafian a szczególnie dzieci, młodzieży, małżeństw i ludzi chorych, prosząc także o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii do Winnicy Pańskiej.

2.                W sobotę 11 lutego obchodzimy już 30 Światowy Dzień Chorego, który w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes ustanowił św. Jana Paweł II.
W tym dniu o godz. 900 zostanie odprawiona w naszej parafii msza św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Zapraszamy ludzi chorych, samotnych a także ich opiekunów.

3.       Z racji  obchodzonego 2 lutego Dnia Życia Konsekrowanego, składamy dziś, tak jak co roku, ofiary do puszek na pomoc dla sióstr klauzurowych. Za okazane serce serdeczne: Bóg zapłać.

4.           Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny oraz pomocna w chorobie książeczka: Święci opiekunowie w cierpieniu. Duchowe wsparcie dla chorychczłowiek, który dźwiga krzyż choroby, może odnaleźć zbawczy sens swojego cierpienia jedynie w łączności z krzyżem Chrystusa, bo to w Jego ranach jest nasze zdrowie.

5.         Kancelaria Parafialna nieczynna w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę. Msze św. wg planu podanego w gablotce parafialnej.                                                 Proboszcz