OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 5 III 2023 r. )

1.    Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630.W czwartki zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w czasie którego szczególniej modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

2.       Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Zachęcamy do lektury prasy o tematyce misyjnej oraz do wysyłania sms - ów na pomoc dla misji.

3.     Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Niedzieli, Gościa Niedzielnego, i Małego Gościa Niedzielnego, Anioł Stróż z płytą dvd, Misyjne drogi, Trwajcie w miłości (warto zwrócić uwagę na artykuły: Cuda Matki Bożej z Laus, Droga do prawdy słynnego angielskiego dziennikarza Malcolma Muggeridge’a do Kościoła katolickiego, Od ateistki do siostry zakonnej, Jezus uzdrowił nasze dziecko, o rodzinie Ulmów Miłością zwyciężyli nienawiść i inne.

4.    Parafia Świętego Brata Alberta w Kaliszu organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Zainteresowanych tą pielgrzymką odsyłamy do afisza w gablotce parafialnej.

5.       W poniedziałek i piątek Kancelaria parafialna nieczynna. Msze św. wg ustalonego porządku podanego w gablocie parafialnej.     

6.      W środę 8 marca w Międzynarodowy Dzień Kobiet zapraszamy na Mszę św.
o godz. 1800 w intencji Niewiast naszej parafii, prosząc dla Nich o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej i św. Józefa.

7.  Zachęcamy do udziału w zapowiadanych już Rekolekcjach Ignacjańskich u Księży Jezuitów w Kaliszu od dn. 5 III do 2 IV br. Więcej danych na afiszu w gablotce parafialnej.

8.   Zapraszamy Państwa Sołtysów na VII Pielgrzymkę Sołtysów do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Program pielgrzymki na afiszu w gablotce parafialnej.

 

                                                                                            Proboszcz