OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 20 III 2023 r. )

1.           W sobotni wieczór18marca niedzielną Mszą św. o g. 1800 rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Prowadził je będzie paulin o. Remigiusz Żmuda, pracujący w Częstochowie w par. Świętej Barbary. Uczyńmy wszystko, by jak najlepiej wykorzystać ten czas łaski dla odnowienia naszych sił duchowych, by po pandemicznym osłabieniu prężniej wzrastać w przyjaźni z Bogiem w Jego Kościele, nabytym Krwią Bożego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 1000 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. o godz. 1200 nauka dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych wraz z dziećmi. Po mszy św. wieczorowej Apel Jasnogórski. Plan rekolekcji w poniedziałek i wtorek podamy w przyszłą niedzielę, jest już wywieszony w gablotce parafialnej i na stronie internetowej parafii.

2.           W czwartek zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w czasie którego modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne oraz zostaną pobłogosławione książeczki do nabożeństwa dzieciom pierwszokomunijnym.

3.           W sobotę 11 marca na godz. 1100 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i kandydatów do służby Ołtarza.

4.           Z wielką radością informujemy, że przedstawiciele  Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii zostali zaproszeni do udziału w programie Westerplatte Młodych do TV Trwam i Radia Maryja. Program na żywo będzie transmitowany w TV Trwam w najbliższy piątek 17 marca o godz. 18:15. O godz. zaś 2130Rozmowy niedokończone w audycji Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy do oglądania i słuchania tych audycji, szczególnie w najbliższy piątek, kiedy będzie w nich uczestniczyła młodzież naszej parafii. Przy tej okazji prosimy i zachęcamy tych z Państwa, którzy mogą i zechcieliby pomagać dziełu Radia Maryja i powstałych przy nim dzieł ewangelizacyjnych o wspieranie tej działalności, bardzo ważnej zarówno dla Kościoła jak i Ojczyzny. Można to uczynić, przekazując ofiary p. Elżbiecie Pawlak, która prowadzi w parafii Koło Radia Maryja.

5.              Od przyszłej niedzieli młodzież będzie rozprowadzała baranki wielkanocne i palemki. Ofiary zostaną przeznaczone na działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6.              Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, Anioła Stróża z płytą dvd, Misyjne drogi, Trwajcie w miłości (m.in. warto zwrócić uwagę na artykuły: Cuda Matki Bożej z Laus, Droga do prawdy słynnego angielskiego dziennikarza Malcolma Muggeridge’a do Kościoła katolickiego, Od ateistki do siostry zakonnej, Jezus uzdrowił nasze dziecko, o rodzinie Ulmów Miłością zwyciężyli nienawiść i inne.

7.                W poniedziałek, środę i piątek Kancelaria parafialna nieczynna.

8.               Wspólnota Emanuel organizuje w Kaliszu w dn. od 15 do 16 kwietnia rekolekcje dla małżeństw pod hasłem: Odśwież, przebacz, odkryj na nowo. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu w gablotce parafialnej.

9.            Z racji przepisów prawa liturgicznego uroczystość św. Józefa jest przeniesiona na poniedziałek 20 marca.