OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 19 III 2023 r. )

1.        Uczyńmy wszystko, by rozpoczęte dziś rekolekcje wielkopostne zostały owocnie przeżyte przez wszystkich parafian. Prowadzi je paulin o. Remigiusz Zmuda z Częstochowy, z parafii pw. św. Barbary. Prośmy Boga za tymi którzy nie chcą usłyszeć rekolekcyjnego zaproszenia Kościoła, by dotarło do nich Jezusowe wołanie wróć synu, wróć. Z racji rekolekcji kancelaria parafialna do środy włącznie nieczynna!

2.        Ze względu na przypadającą 19 marca IV niedzielę Wielkiego Postu, liturgiczny obchód uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP, jest przeniesiony na poniedziałek 20 marca.

3.        We wtorek od godz. 830na ogół do kazania i pół godziny przed każdą mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Prosimy skorzystać z obecności kapłanów, nie odkładać spowiedzi na później. Póki Bóg daje nam czas wyjdźmy z pocovidowej zapaści i odnajdźmy się z radością przy stole Pańskim. Do Chorych, których adresy zgłaszamy w zakrystii, kapłani udadzą się w poniedziałek i wtorek od godz. 1400. Prosimy o pomoc kierowców, by można spokojnie dotrzeć do chorych z posługą sakramentalną.

4.       W przyszłą niedzielę, naszym zwyczajem, taca przeznaczona jest na kwiaty i wystrój Grobu Bożego – za złożone na ten cel ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5.   Jest do nabycia nasz diecezjalny Opiekun i pozostałe czasopisma. Dla dzieci są malowanki wielkanocne. Porządek mszy św. w tym tygodniu wg podanego planu w gablotce parafialnej.

6.  W sobotę 25 marca przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z racji uroczystości o godz. 800 i 1100. Wieczorem zaś o godz. 1800 msza św. niedzielna. W czasie mszy św. o godz. 1100 oddanie pod opiekę Maryi dzieci przygotowujących się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we mszy św. i odnowienie oddania się pod opiekę Maryi dzieci komunii św. rocznicowej. Kancelaria Parafialna w tym dniu nieczynna!

7.           W uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada XXXI rocznica utworzenia Diecezji Kaliskiej. Msza dziękczynna w Katedrze Kaliskiej o godz. 1100 – serdecznie zapraszamy.

8.           Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu i Parafia św. Matki Teresy z Kalkuty serdecznie zapraszają do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej, jakie zostanie zaprezentowane w formie plenerowego przedstawienia, w sobotę 1 kwietnia o godz. 1930 przy kościele parafialnym pw. św. Matki Teresy z Kalkuty na ul. Szewskiej 1 (Osiedle Ogrody) w Kaliszu. Wstęp wolny.

9.             Młodzież rozprowadza baranki wielkanocne i palemki. Ofiary są przeznaczone na działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.                                                                                                                                                  proboszcz