OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 23 IV 2023 r. )

1.          Jutro, tj. 24 kwietnia przeżywamy w liturgii uroczystość św. Wojciecha

2.         Rozpoczynamy 15 ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zarówno hasło Tygodnia Biblijnego: Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego jak i myśl przewodnia: Czy chcecie gardzić Kościołem? (1 Kor 11,22) nawiązują do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego Wierzę w Kościół Chrystusowy. Zobowiązuje nas to do głębszego przyswojenia sobie treści Bożego Słowa i zrozumienia jego roli w naszym życiu duchowym. Z pewnością pomaga nam w tym co roczna pozycja wydawana przez wydawnictwo św. Pawła Ewangelia danego roku, w tym roku Ewangelia 2023.

3.         Zbliża się maj. Już teraz pomyślmy o ustrojeniu kapliczek  przydrożnych.

4.         Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Trwajcie w miłości. Są książki o tematyce religijnej m. in. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej z filmem na DVD Największy z cudów, Rodzina Ulmów. Droga ku świętości, o założycielu Rycerzy Kolumba: Duszpasterz. Błogosławiony ksiądz Michael McGivnej i  in.

5.         W przyszłą sobotę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania: o godz. 900 młodzieńcy a o godz. 945 dziewczęta.

6.         W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

7.          W par. pw. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu, ul. A. Asnyka 54-56 rozpoczyna się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest możliwość włączenia się w tę adorację, ofiarując jedną godzinę swego czasu. Zainteresowanych tą formą uwielbienia Pana Boga zapraszamy o skontaktowanie się z prowadzonymi zapisy adoracyjne pod numerami, podanymi w folderku Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Folderki są przy figurce św. Antoniego. Plakat informujący w gablotce parafialnej a baner na ogrodzeniu.

8.         W dniach od 26 kwietnia do 17 maja w godzinach otwarcia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Opatówku na ulicy Parkowej (przed oczyszczalnią ścieków) będzie zbiórka elektroodpadów: w środy w godzinach od 1300 do 1800 a w soboty od 1000 do 1500. Część dochodu uzyskanego
z utylizacji zostanie przeznaczona na misje katolickie. W naszym przypadku wspomagamy misję w Kazachstanie, którą prowadzi kapłan naszej diecezji ks. Tomasz Zysnarski.

9.         W środę 26 kwietnia i w piątek 28 kwietnia Kancelaria Parafialna nieczynna.

10.          Najbliższa rodzina druha Michała Trawczyńskiego kieruje do
   nas podziękowanie za okazane serce rodzinie zmarłego Michała,
   szczególnie Jego małym dzieciom. Wspominając treści, które przekazywaliśmy tydzień temu w niedzielę Bożego Miłosierdzia wsłuchajmy się w treść tego podziękowania.