OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (9 VII 2023 r.)

1.            We wtorek 11 lipca przeżywamy święto św. Benedykta, patrona Europy. Za Jego wstawiennictwem prośmy Boga o pokój w Europie i w Azji oraz o umacnianie chrześcijaństwa na starym kontynencie.

2.            Od 11 lipca we wtorek zaczynamy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w Grupie Oliwkowej. Zapisy są w czasie otwarcia biura parafialnego wg porządku wakacyjnego i potrwają do 5 sierpnia. Przy ołtarzu Matki Bożej będzie skrzyneczka, do której można składać intencje modlitewne. Dziękujemy za wsparcie pielgrzymki przez dar modlitwy i składane imiennie lub anonimowo ofiary czy to w kancelarii parafialnej czy też na ręce p. Karoliny lub na konto parafialne z zaznaczeniem pielgrzymka.

3.            W czwartek 13 lipca po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na nabożeństwo Różańca Fatimskiego.

4.            Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun (a w nim są podane zmiany personalne w diecezji), Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Misje dzisiaj,  Anioł Stróż, Staś, Świat misji.

5.            Prosimy o zgłaszanie do kancelarii parafialnej lub zakrystii adresów małżonków, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa(imiona i nazwiska jubilatów, datę ślubu, adres zamieszkania, parafię zawarcia związku małżeńskiego). Zgłoszeni Jubilaci otrzymają  zaproszenie na diecezjalną pielgrzymkę srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę 10 września br.

6.            Serdeczne Bóg zapłaćza ofiary składane na malowanie świątyni.