OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVII OKRESU ZWYKŁEGO (30 VII 2023 r.)

1.         1 VIII przypada 79 rocznicawybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o Bohaterach Powstania i prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących. W tych intencjach modlimy się także w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.  

 

2.         W niedzielę 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

 

3.         Do 5 sierpnia trwajązapisy do Grupy Oliwkowej w wakacyjnym czasie otwarcia biura parafialnego. Przy ołtarzu Matki Bożej jest skrzyneczka, do której można składać intencje modlitewne. W czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego modlimy się w intencji Grupy Oliwkowej, jej Przyjaciół, Darczyńców i Pomagających w organizowaniu Pielgrzymki oraz troszczących się o jej właściwy przebieg. Przedstawiciele z każdej ulicy i wioski parafii powinni uczestniczyć w pielgrzymce. Mamy wiele spraw osobistych do omodlenia, ale i społecznych wśród których z pewnością najważniejszą jest sprawa pokoju.   

 

4.         Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Misje dzisiaj, Niedzielai po raz ostatniGość Niedzielny, WPiS. Dla dzieci jestŚwiat Misyjny. Są kalendarze diecezjalne na 2024 r., będące cegiełką na utrzymanie kleryków naszego seminarium – byłoby dobrze, aby jak najszybciej trafiły do naszych domów i tych, których chcemy nimi obdarować, można pomyśleć, by były darem serca dla tych, którzy będą gościli naszą pielgrzymkę. Można nabyć plakietki do samochodu z modlitwą do św. Krzysztofa.                                                                             
5.         13 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę na wejście Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii do piątku g. 1000 (chodzi o ubezpieczenie).  Zaprośmy na tę pielgrzymkę znajomych, rodzinę, przyjaciół. Prosimy o szybkie zgłoszenia, byśmy wiedzieli jaki zamówić jakiej wielkości zamówić autokar. Zapisujemy się w zakrystii. Więcej danych podamy w przyszła niedzielę. Z Częstochowy wracamy zaraz po Apelu Jasnogórskim. Koszt siedemdziesiąt zł.

 

6.         Msze św. w tym tygodniu wg podanego planu w gablotce parafialnej. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. rano o g. 700 i wieczorem o g. 1700. Spowiedź rano przed Mszą św. a po południu od g. 1600.

 

7.         W dniu 1 sierpnia można uzyskać tzw. Odpustu Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa w nim, przynajmniej Ojcze naszi  Wierzęw Boga, dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego, brak przywiązania do grzechu, także powszedniego.

 

8.        Bóg zapłaćza ofiary składane dziś do puszek przed świątynią w ramach pomocy polskim misjonarzom 1 grosz za szczęśliwe przejechany kilometr.

 

9.        Już dziś informujemy, że mszę św. za szczęśliwie zebrane plony (dożynki parafialne) planujemy 20 sierpnia o godz. 1000.

 

10.       Serdeczne Bóg zapłaćza złożone ofiary na opał do świątyni. Zakupiono 8 ton ekogroszku. Taca pokryła 5 ton (zebrano 7 tys. 42zł. 24grosze). Pozostałe uregulowanie należności polecamy trosce tych Parafian, którym nie było dane włączyć się w tę sprawę
w minioną niedzielę.

 

11.       Od kilku lat finansowaliśmy toalety na pielgrzymce z kasy parafialnej. W tym roku Toi Toi wystawił rachunek na 7344,00 zł. Przy ostatnich wydatkach parafialnych związanych chociażby z malowaniem ośmielamy się prosić o złożenie w przyszła niedzielę ofiar do puszek przed świątynią na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z naszą pielgrzymką, jakby nie było, biorąc pod uwagę historię, dumą naszej parafii. Bóg zapłać!     

 

                                                                                                               Proboszcz