OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVIII OKRESU ZWYKŁEGO ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO (6 VIII 2023 r.)

1.                Z radością informujemy, że w środę 9 sierpnia w święto św. Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, Patronki Europy  o godz. 700 Msza św. na rozpoczęciePieszej Pielgrzymki do Częstochowy w Grupie Oliwkowej.Po Mszy św. wyrusza z parafii  103 0s0bowa grupa Pielgrzymów. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczorowej! W pozostałe dni wg planu podanego gablotce parafialnej.Serdecznie zapraszamy na odprowadzenie pielgrzymki. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej jest skrzyneczka, do której wrzucamy karki z intencjami modlitewnymi powierzonymi pielgrzymom.

 

2.              Jest prasa katolicka Opiekun, Niedziela, WPiS, Misje dzisiaj, dla dzieci sierpniowy nr Stasia, Świat misyjny.

 

3.       13 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, by uczestniczyć w wejściu Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę Zwycięstwa. Zapisy w zakrystii do piątku (chodzi o ubezpieczenie). Zaprośmy na tę pielgrzymkę znajomych, rodzinę, przyjaciół. Z Opatówka wyruszamy o godz. 700!!! Koszt 70 zł. Jak co roku jest to także okazja do podzielenia się darami serca z siostrami obliczankami, prowadzącymi w Częstochowie dom dla niepełnosprawnych chłopców – za włączenie się w tę pomoc serdeczne Bóg zapłać. Dar serca można dostarczyć w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano przed godz. 700!!!

4.               W przyszłą niedzielę msza św. za Parafian zostanie odprawiona w par. Biała pod Częstochową. W naszej zaś świątyni wieczorem po mszy św. o godz. 1700 różaniec fatimski, do udziału w którym serdecznie zapraszamy. Po mszy św. w Białej udamy się na Przeprośną Górkę, gdzie jedni pielgrzymi przybywają tu pieszo lub samochodami, inni rowerami, konno albo na motocyklach. Dowódcy wojsk NATO przylatują na Przeprośną Górkę helikopterami, by potem wraz ze swoimi żołnierzami przejść pieszo Alejami Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę. My udamy się pielgrzymim autokarem.

 

5.               Bóg zapłać za ofiary, jak o to tydzień temu prosiliśmy, składane dziś do puszek na cele pieszej pielgrzymki Grupy Oliwkowej do Częstochowy. Dziękujemy także za ofiary składane na malowanie świątyni. 

Radujemy się, że 1 sierpnia powstała kolejna róża różańcowa tym razem w Szulcu i Józefowie. Czekamy na pozostałe wioski. Do tej sprawy wrócimy po wakacjach.
                                                                                                                                                                     Proboszcz