OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVIII OKRESU ZWYKŁEGO (15 X 2023 r.)

1.         Jutro tj. 16 października z racji 45 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu różaniec, prosząc o ustanie wojny na Ukrainie i w Ziemi Świętej, ofiarujemy także w intencji parafii, byśmy tak jak uczył św. Jan Paweł II, trwali wiernie przy Chrystusie.

2.        Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień modlitw
w intencji misji
. Z tego tytułu złożymy w przyszłą niedzielę ofiary do puszek na cele misyjne Bóg zapłać. Taca zaś będzie przeznaczona na Świętopietrze, czyli na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

3.         19 października w 39 rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki
(
19  X 1984 r.) prośmy za Jego wstawiennictwem o błogosławieństwo Boże dla Ojczyzny, siłę dla rządzących w trosce o Ojczyznę i zachowanie jej suwerenności, o silną postawę Polski w stosunkach międzynarodowych, o szybką kanonizację Błogosławionego a przede wszystkim o zakończenie wojny na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Prośmy, by nie doszło do wojny atomowej, klęski głodu i innych kataklizmów   w tej intencji ofiarujemy różaniec.

4.        Jest prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Trwajcie w miłości,  Anioł Stróż, Staś, malowanki dla dzieci o św. Janie Pawle II, Ewangelia 2024 r. i inne.

5.         Pamiętając o słowach św. Hieronima wypowiedzianych po śmierci Mamy: Ubolewamy nad tym, że od nas odeszła, ale radujemy się, żeśmy ją mogli mieć, i dziękujemy Bogu, że nadal jest blisko nasoraz o słowach
H. Sienkiewicza: Śmierć jest bezsilną wobec kochania, które idzie za grób; może drogą duszę zabrać, ale nie może nam zabronić jej kochaćoraz o prośbie św. Moniki, skierowanej przed śmiercią do synów:
Ciało złóżcie gdziekolwiek, z tym się nie kłopoczcie; o jedno tylko proszę, abyście wszędzie, gdzie będziecie, pamiętali o mnie przy ołtarzu Pańskim” możemy zgłaszać do kancelarii parafialnej na wypominki jednorazowe i całoroczne.

6.         Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny. Bóg zapłaćza ofiary składane na malowanie świątyni.

7.         W przyszłą sobotę 21 X o godz. 900 spotkanie kandydatów do Bierzmowania zarówno dziewcząt jak i chłopców.                                                                                                      Proboszcz