OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ III ADWENTU (17 XII 2023 r.)

1.            Parafianom, którzy uczynili wszystko, by uczestniczyć w tegorocznych Rekolekcjach Adwentowych, gratulujemy mądrej decyzji i dziękujemy za właściwe skorzystanie z czasu łaski. Na sumienie rodziców, dziadków, chrzestnych kładziemy odpowiedzialność za dzieci i młodzież, by w duchu wiary przodków dla których wartości Bóg, Honor, Ojczyzna były wartościami naczelnymi, kształtowały swe sumienie.

2.             Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, WPiS. Są książki o tematyce religijnej m.in. ks. Jana Twardowskiego Od awantury do zgody,   Ewangelia 2024, Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia i in.

3.             W przyszłą niedzielę czwartą Adwentu wigilia Bożego Narodzenia. Msze św.  niedzielna msza św. w sobotę wieczór a w dzień niedzielny tylko o godz. 800, 1000 i 1200. W przyszłą sobotę 23 grudniarano o godz. 600 (!!!) zostaną odprawione ostatnie w tym roku roraty.

4.             W poniedziałek 18 grudnia, we wtorek 19 grudniai w piątek 22 grudniaKancelaria parafialna nieczynna z powodu odrabiania w Dekanacie spowiedzi adwentowej.

5.           W przyszła Niedzielę, w wigilię Bożego Narodzenia o godz. 2200, kiedy w liturgii już przeżywamy uroczystość Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona pierwsza Pasterka a o północy druga Pasterka. Msze św.: w ciągu dnia (25 grudnia): o godz. 1000,  1200  i  1700.  Nie ma Mszy św. rano o godz. 800.