OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 10 III 2024 r. )

1.       Uczyńmy wszystko, by rozpoczęte dziś rekolekcje wielkopostne zostały owocnie przeżyte przez wszystkich Parafian. Prowadzi je o. dr Krzysztof Flis franciszkaninz Niepokalanowa. Prośmy Boga za tymi którzy nie chcą usłyszeć rekolekcyjnego zaproszenia Kościoła, by dotarło do nich wołanie wróć synu, wróć. Z racji rekolekcji kancelaria parafialna do środy włącznie nieczynna! Także będzie nieczynna w piątek.

2.      We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Pół godziny przed każdą mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Prosimy skorzystać z obecności kapłanów, nie odkładać spowiedzi na później. Do Chorych, których adresy zgłaszamy w zakrystii, kapłani udadzą się w poniedziałek i wtorek od godz. 1400. Prosimy o pomoc kierowców, by można spokojnie dotrzeć do chorych z posługą sakramentalną. Już dziś prosimy zgłaszać adresy tych do których powinniśmy udać się z posługą sakramentalną.

3.          W przyszłą niedzielę, naszym zwyczajem, taca przeznaczona jest na kwiaty i wystrójGrobu Bożego – za złożone na ten cel ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4.         Jest do nabycia nowy numer Opiekuna i pozostałych czasopism oraz książki dla dorosłych i dzieci, m.in. dla dzieci książeczka o rodzinie Ulmów.  Porządek mszy św. w tym tygodniu wg podanego planu w gablotce parafialnej.

5.          Za tydzień młodzież będzie rozprowadzała palemki z których dochód, dobrowolna ofiara, będzie przeznaczony na zakup koszulek z logiem KSM-u.

6.         W czwartek w kinie Galerii Tęcza o godz. 1930 będzie emitowany film „Powołany 2”, który z całego serca polecamy. Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed seansem w kasie kina.

7.           Serdecznie zapraszamy Państwa Sołtysówna VIII Pielgrzymkę do sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu 16 marca br. o godz. 1145. Bardzo prosimy, by obecni dziś na mszy św. Państwo Sołtysi zechcieli wejść do zakrystii.

8.           W gablotce parafialnej jest afisz zapraszający na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zainteresowanych odsyłamy do jego lektury.

9.           W Ochotnicza Straż Pożarna oraz Szkoła Podstawowa w Opatówku serdecznie zapraszają w sobotę, 16 marca na godz. 16:00 do sali OSP, gdzie odbędzie się wydarzenie charytatywne "Kawiarenka od serca dla Kasi Albrecht". Zbieramy na leczenie 39 - letniej Kasi, która choruje na glejaka mózgu IV stopnia. W programie m.in. pokaz talentów uczniów szkoły podstawowej, występ Marcela Tułacza oraz Małgorzaty Kraszkiewicz, atrakcje dla dzieci, licytacje oraz loteria fantowa