OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU (30 XI 2014 r. )

1.            Dziś rozpoczynamy w liturgii ADWENT. Przeżyjmy ten czas w duchu radosnego i pobożnego przygo­towania się na uroczystość Bożego Narodzenia. Podejmijmy pracę nad swym charakterem w wymiarze religijno—moralnym, aby bardziej zbliżyć się do Boga, który jako DZIECIĘ przyszedł do nas. W tym du­chu rozpoczynamy w przyszłą niedzielę Mszą św. w sobotni wieczór REKOLEKCJE ADWENTOWE, które prowadził będzie oficjał Sądu Kościelnego naszej Diecezji ks. Bogumił Kempa. Po mszy św. o g. 1000 spotkanie młodzieży z O. Rekolekcjonistą, a po mszy św. o g. 1200 z rodzicami dzieci klas II i III szkoły podstawowej. O godz. zaś 2030 uczestniczymy w na­bożeństwie Apelowym ku czci M. Bożej Częstochowskiej, prosząc o powołania kapłańskie i zakonne w parafii, o dobre przygotowanie się do I-szej Komunii św. dzieci i ożywienie wiary w życiu ich rodziców, dziadków, chrzestnych, rodzeństwa, o dar wiary dla niewierzących i nawrócenie dla tych, którzy zagubili w naszej parafii wiarę w Chrystusa. W intencji owocnych rekolekcji zachęcamy do uczestnictwa w czwartkowym na­bożeństwie do Miłosierdzia Bożego.

2.            W przyszłą niedzielę wspomo­żemy Kościół na Wschodzie (na byłych ziemiach Rzeczypospolitej), składając na ten cel ofiary do pu­szek — Bóg zapłać.

3.            5 grudnia Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. o godz.700i roraty o godz. 1700. Spowiedź rano przed i w czasie Mszy św., a po południu od godz. 1600.

4.           Są do nabycia: nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Egzorcysty (Objawienia Maryjne o czasach ostatecznych, Szaleństwo Boga, Chronić dziecięcą niewinność), WPIS-u,( Prawda i mity o egzorcystach, Targowica, czyli zdrada w patriotycznych szatach, Za niektórymi artystami kryje się szatańska ideologia – rozmowa z Krzysztofem Krawczykiem, Starodawna wolność Polski i inne),Apostolstwa Chorych.Dla dzieci jest Ola i Jaś, Tęcza, Anioł Stróż.Dla uczniów od klasy 6 i dla młodzieży Mały Gość Niedzielny.Są interesujące książki m.in. Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2015, kalendarz diecezjalny, Tradycje wigilijne, Święty pośród świętych, Biblia w wydaniu komiksowym dla dzieci z imprimatur kościelnym, Moja pierwsza Biblia – programy edukacyjne dla dzieci od 4 do 8 r. życia, książki o św. Mikołaju i in. Są lampiony.

5.          Ze względu na dzieci - roraty - będą odprawiane od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 1700. Nie ma Mszy św. o g. 1800. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami i przynoszą losy ze swoim imieniem i nazwiskiem. Prosimy o zaangażowanie w tę modlitwę dorosłych, by dzieci nie były osamotnione w roratach. Zachęcamy młodzież, by w duchu odpowiedzialności za kształt swego serca gorliwie także uczest­niczyła w roratach. W sobotę niedzielna Msza św. wieczorem o godz. 1800.

6.               W ramach Wigilijnego dzieła Pomocy dzieciom i charytatywnej działalności parafii rozprowadzane są świece i karty świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas Diecezjal­nej
i parafii. Świece te po Wieczerzy wigilijnej zanosimy na groby naszych bliskich. Uprzejmie prosimy, by Ci
z Parafian, którzy mogą i chcą pomóc potrzebują
­cym zechcieli włączyć się w działalność parafialnego punktu charytatywnego. Datki dla biednych składamy do puszki św. Antoniego przy prawym filarze w nawie głównej przy wejściu do świątyni.

7.              Zapraszamy do włączenia się w akcję Dar Serca — Paczka Uśmiechu i Dobroci, mającą na celu przygotowanie paczek na święta Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących dzieci z parafii, których imiona znajdują się na choince. Osoby chcące się włączyć w ten dar serca prosimy, by zabrały serce z choinki i nakleiły na przygotowaną dla konkretnego dziecka paczkę, składając ją przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej do 14 XII b.r.

8.              Z racji rorat, z wyjątkiem poniedziałku, piątku i soboty (g. 900 - 945), kancelaria parafialna jest czynna pół godziny przed Mszą św. i na indywidualne życzenie Wiernych po roratach.

9.               Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na prace w parafii: p. Annie Wilner z ul. św. Jana, rodz. Wróblewskich z ul. Kilińskiego, rodz. Orczykowskich z ul. Szkolnej.

10.           Przypominamy o zbiórce elektrozłomu jutro, tj. w poniedziałek od g. 800 do 1430 na placu gospodarstwa gminnego przy ul. Szkolnej 10.

Plan rekolekcji adwentowych

w parafii N.S.P.J. w Opatówku

7  –  9 XII 2014 r.

6 grudnia 2014r. (sobota wieczór)

godz. 1800   Msza św. z  nauką rozpoczynającą rekolekcje

7 grudnia: II Niedziela Adwentu

godz.   800  Msza św.  z nauką

godz. 1000  Msza św.  z nauką.   Po Mszy św. nauka dla młodzieży

godz. 1200   Msza św. z nauką dla dzieci.

Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klas II i III szkoły podstawowej

godz. 1700   Msza św.  z nauką ogólną

godz. 2030  Apel Jasnogórski

8 grudnia: Poniedziałek  — uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

godz.   900    Msza św.  z nauką

godz. 1200  —  Msza św. z nauką

godz. 1630    Msza św. dla dzieci: Roraty

godz. 1800    Msza św. z nauką.

godz. 2000  —  Msza św. z nauką

9 grudnia: Wtorek  —  dzień spowiedzi adwentowej

Spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed każdą Mszą św.

Zakończenie rekolekcji adwentowych

godz.   900        –   Msza św. dla ludzi cierpiących i w jesieni życia

godz.   1200     Msza św. z nauką

godz. 1630     –  Msza św. dla dzieci: Roraty

godz. 1800     –  Msza św.  z nauką

godz. 2000        Msza św. na zakończenie rekolekcji

Do Chorych kapłani udadzą się w poniedziałek od godz. 1000, a po południu od godz. 1400  –  adresy chorych proszę zgłaszać do zakrystii.