OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ (29 III 2015 r. )

 

1. Dzisiejszą Niedzielą, zwaną Niedzielą Męki Pańskiej lub Palmową rozpoczynamy liturgiczną celebrację misterium naszego odkupienia dokonanego przez Chrystusa, począwszy od Jego uroczystego wjazdu do Jerozolimy, aż do Jego błogosławionej męki
i chwalebnego zmartwychwstania. W czasie Triduum Paschalnego powinniśmy uczestniczyć w liturgii. W Wielki Poniedziałek i w Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

 

 

 

2. W Wielki Czwartek w dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1900. Na liturgię przynosimy skarbonki z jałmużną postną i składamy przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu okazja do spowiedzi od g. 1800 do 1830. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania — adoracja Chrystusa (w ciemnicy) do godz. 2300. Wznowienie adoracji w Wielki Piątek o g.900.

 

 

 

3. W Wielki PiątekLiturgia Męki Pańskiejo godz. 1900, a po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 2300. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Każdego dnia począwszy od Wielkiego Piątku aż do soboty 11 kwietnia zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożegoo godz. 1500. W piątek spowiedź w kościele od g. 1700 do 1830. W Wielki Piątek można udzielić chorym Komunii św., w Wielką zaś Sobotę udziela się Komunii św. tylko w formie Wiatyku (dla umierających). O godz. 2100 zapraszamy na czuwanie modlitewne, które poprowadzi młodzież.

 

 

 

4. W Wielką Sobotę rozpoczęcie adoracji Chrystusa w Bożym Grobie o godz. 900. Do adoracji w sposób zorganizowany zapraszamy strażaków, młodzież, ministrantów, Żywy Różaniec i wszystkich Wiernych. Święcenie pokarmów o godz. 1200, 1300, 1400, 1500 i 1600. W tym dniu Kościół zachęca Wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2100. Prosimy przynieść świece, potrzebne przy liturgii poświęcenia nowego ognia, jak i przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

5. W czasie przechowywania w Wielki Piątek Pana Jezusa, utajonego w Najświętszym Sakramencie w tzw. Ciemnicy nie powinna powtórzyć się w naszej parafii sytuacja, którą przeżył Pan Jezus w Ogrójcu, kiedy Apostołowie posnęli i zostawili Go samego. Adoracja Chrystusa w Ciemnicy w Wielki Piątek będzie przebiegać według następującego porządku:

 

godz. 900      Żywy Różaniec 

 

godz. 1000  — wierni z wiosek: Szulec i Józefów oraz z ulic: Feliksa Dziubińskiego,  Kaliskiej, Kościelnej, Leśnej i Szkolnej.

 

godz. 1100  — wierni z Borowa oraz z ulic: Piaskowej, 3-go Maja, Nowoogrodowej, Poprzecznej i Rogatki.

 

godz. 1200   —wierni z Cieni Folwark oraz z ulic: Świętego Jana, Turkowskiej i Ogrodowej.  

 

godz. 1300 — wierni z Cieni I, II i III  oraz z ulic: Mariana Buczka, Dworcowej, Działkowej,  
Marcina Kasprzaka, Placu Wolności i Józefa Poniatowskiego.

 

godz. 1400  wierni z wiosek: I, II, III i IV Michałowa, Bogumiłowa i Trojanowa oraz z ulic: Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki, Krótkiej, Ludowej i Łódzkiej.

 

godz. 1500        Godzina Miłosierdzia

 

godz. 1600 — wierni z ulic: Parkowej, Braci Gillerów, Gen. Józefa Zajączka, ks. Adama Marczewskiego i Piotra Szadkowskiego. 

 

godz. 1700 — ci Wierni, którzy nie mogli wcześniej trwać na adoracji Jezusa Eucharystycznego.                       

6. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 600 rano. Serdecznie prosimy o udział orkiestrę, asystę i osoby noszące feretrony i sztandary oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Nie będzie Mszy św. o godz. 800. Do sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki od klasy pierwszej wzwyż – prosimy, biała sukienka lub alba wystawała spod kurtki.


7. Jest do nabycia prasa katolicka dla dorosłych, dzieci i młodzieży – szczególnie polecamy nowy nr Opiekuna. Są interesujące książki o tematyce religijnej a wśród nich tzw. perełki o tematyce wielkopostnej i wielkanocnej oraz ozdoby wielkanocne z wizerunkiem kościoła i Baranka wielkanocnego, kartki świąteczne z których dochód przeznaczony jest na działalność punktu charytatywnego. Pisanki z wizerunkiem kościoła i Baranka wielkanocnego z życzeniami świątecznymi z których dochód przeznaczony jest na działalność Punktu charytatywnego możemy postawić lub zawiesić na reprezentacyjnym miejscu w domu albo położyć wśród pisanek. Jajko wielkanocne stylizowane na kształt bombki może być pięknym prezentem dla Bliskich, Znajomych i Gości spoza parafii.

8. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem dla rodziców dzieci ze scholi i ministrantów we wtorek po Mszy wieczorowej na salce przy kaplicy.