Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną (3 V 2015 r.)

1.      Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Prosimy, by przy figurach gromadzili się wierni na wspólną modlitwę.

2.      W piątek 8 maja przeżywamy w liturgii uroczystość św. Stanisława głównego  Patrona Polski. Prośmy za Jego wstawiennictwem o właściwy porządek moralny i prawny w naszej Ojczyźnie. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.      Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się, WPIS(m.in. Polsko, uwierz w swoją wielkość, Nie troska o polskich pracowników, lecz likwidowanie polskiej konkurencji, Wrogowie Krzyża chcą społeczeństwa bez chrześcijan), Niedziela, Apostolstwo Chorych, Egzorcysta(m.in. Byłam zniewolona, o objawieniach w Gietrzwałdzie).Dla młodzieży jest Wzrastanie i Mały Gość Niedzielnya dla dzieci Ola i Jaś, Promyczek Dobra, Tęcza, Anioł Stróżoraz perełki dla dzieci.Są interesujące książki o tematyce religijnej, m.in. Nutka do Matki Bożej z płytą CD, album o Świętym Stanisławie, Droga światła, Polska Ikona, Twoje boskie życie. Lista rzeczy, które zaplanował dla nas Bóg.

4.      W sobotę 9 maja o g. 900 dzień skupienia dla wszystkich przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania.

5.      W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dotkniętym tragedią trzęsienia ziemi w Nepalu.

6.      Radujemy się z ukończenia następnego etapu konserwacji ołtarza bocznego a w nim obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

7.      Ks. Piotr z par. Iwanowice zaprasza w lipcu na pielgrzymkę do Włoch. Wszelkie dane na afiszu w gablotce parafialnej. W poniedziałek nie ma mszy św. rano.