OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (31 V 2015 r. ) i OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ (4 VI 2015 r. )

1.               Dzisiaj po południu nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 1700. W diecezji zakończenie Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego.

2.              W przyszłą niedzielę, tj. 7 czerwca obchodzimy VIII Święto Dziękczynienia pod hasłem  Maryjo, Królowo Rodzinzawierzamy i dziękujemy. W całej Polsce w tym dniu jest organizowana zbiórka do puszek przed kościołami naszej Ojczyzny na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, wotum narodu polskiej za Konstytucję 3 Maja oraz  opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, która tyle razy zrywała swe skrzydła do wolności. Za wsparcie tego dzieła serdeczne Bóg zapłać.

3.              Codziennie przez oktawę Bożego Ciała zapraszamy Wiernych na Mszę św. wieczorem o g. 1800
z procesją Eucharystyczną wokół świątyni. Od uczestnictwa wiernych zależy, czy procesja ta będzie kontynuowana.

4.              W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1700 Księżą Neoprezbiterzy naszej Diecezji odprawią u nas mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich Parafian
i żeńskich z naszej parafii. Z racji Niedzieli Dobrego Pasterza, która w tym roku przypadła 26 kwietnia każda parafia przekazuje tacę na utrzymanie seminarium w Kaliszu. Z racji planowanej Mszy Księży Neoprezbiterów na 7 czerwca przełożyliśmy tę tacę na tę właśnie niedzielę. Za okazane serce Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.

1.         Dzieci, które dziś po raz pierwszy uczestniczyły w sposób pełny we Mszy św. w Białym Tygodniu uczestniczą w liturgii w strojach komunijnych. We wtorek przed Mszą św., czyli o 1730 robione będą zdjęcia grupowe. Prosimy o punktualne przybycie, aby nie trzeba było podejmować kilka prób zebrania wszystkich dzieci do wspólnej fotografii. W środę po Mszy św. o godz. 1800 dzieci otrzymają książeczki, które posłużą im do comiesięcznej spowiedzi. W Boże Ciało dzieci uczestniczą w strojach komunijnych w procesji Eucharystycznej, a więc nie przychodzą do kościoła na g. 1700. W piątek dzieci otrzymają obrazki, upamiętniające ich Pierwsze uczestnictwo we Mszy św. Do
p. Katechetki można składać po 40 zł. na płytę dvd z nagraniem uroczystości komunijnej.

2.         W środę o g. 1645 próba sypania kwiatków. Prosimy, by dzieci zabrały z sobą puste koszyczki.

4.         W czwartek 4 czerwca  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św.
w  przeddzień urocz. Bożego Ciała: we środę o godz. 1700 a w dzień uroczystości o godz. 800, suma o godz. 1000 i po niej wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o ubranie ołtarzy przy tych samych posesjach jak dotychczas, o ozdobienie domów na trasie procesji, o udział asysty, chóru, orkiestry i wszystkich Wiernych. Po południu Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
i Msza św. o godz. 1700. W oktawie Bożego Ciała każdego dnia uczestniczymy w procesji Eucharystycznej po Mszy św. wieczorowej. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św.
o g. 700 i 1800. Spowiedź przed Mszą św. rano a wieczorem od g. 1700 i w czasie Mszy św.

5.         Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Niedziela, WPIS, Apostolstwo Chorych, Egzorcysta.Dla młodzieży jest Wzrastanie i Mały Gość Niedzielnya dla dzieci Ola i Jaś, Promyczek Dobra, Tęcza, Anioł Stróż.

6.         W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwsze nabożeństwo z racji Dnia Dziecka ofiarujemy w intencji dzieci naszej parafii.
Z racji Białego Tygodnia nabożeństwa te będą odprawiane po Mszy św. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach majowych przyniosą w środę książeczki uczestnictwa w tych nabożeństwach.

7.         W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1700 Księżą Neoprezbiterzy naszej Diecezji odprawią u nas sekundycje, tj. mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich Parafian i prosimy o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych zarówno do zakonów męskich jak i żeńskich z naszej parafii. Z racji Niedzieli Dobrego Pasterza, która w tym roku przypadła 26 kwietnia każda parafia przekazuje tacę na utrzymanie seminarium w Kaliszu. Z racji planowanej Mszy Księży Neoprezbiterów na 6 czerwca przełożyliśmy tę tacę na przyszłą niedzielę. Za okazane serce Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.