OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (22 XI 2015 r.)

1.              W przyszłą niedzielę 29 listopada rozpoczynamy Adwent. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do gorliwego  uczestniczenia w  Roratach, które  akcentują rolę czuwania  w życiu chrześcijanina a także uczulają na potrzeby bliźnich tak jak wzór tego mamy w życiu Maryi. Po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie z rodzicami dzieci, przygotowujących się do I-szej Komunii św.

2.            Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny(Nawrócony z islamu), Cuda i łaski Boże, Miłujcie się, Niedziela, Egzorcysta, nowy nr WPIS-u (Szkoła nie może być supermarketem, Batalia o polska ziemie i polska żywność) Apostolstwo Chorych.Dla młodzieży jest Mały Gość Niedzielny(z płytą CD z piosenkami roratnimi,a dla dzieci Ola i Jaś, Promyczek Dobra, Tęcza, Anioł Stróż.Są książki religijne, m.in. 365 stron życia 2016, dla dzieci Polskie zwyczaje.

3.            W poniedziałek 23 listopada po Mszy św. o g. 1800 spotkanie Grupy Ojca Pio na które zapraszamy chcących włączyć się w działalność tej wspólnoty. W piątek 27 listopada Grupa św. O. Pio po Mszy św. wieczorowej poprowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji w czyśćcu cierpiących. W niedzielę zaś 29 listopada Grupa ta organizuje wyjazd do Łodzi na Mszę św. o uzdrowienie – wszelkie informacje u p. Kołomeckiej.

4.           Do Kancelarii Parafialnej zgłaszamy na wypominki całoroczne.

5.           W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 1000 młodzież Szkolnego Koła Caritas
z naszego Gimnazjum świętować będzie pierwszą rocznicę powstania tegoż Koła pod patronatem Diecezjalnej Caritas.

6.           W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy osoby zdeklarowane z naszej parafii na wyjazd do Krakowa na ŚDM. W tej intencji szczególnie modlimy się w przyszłą sobotę na Mszy św. o g. 1800, po której młodzież będzie rozdawała przed kościołem okolicznościowe odblaski. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy. Na godz. zaś 1000 zapraszamy w sobotę młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania.

7.           W minioną środę nasi młodsi ministranci rozegrali mecz z ministrantami ze Szczypiorna i ulegli 4:3, w zaś środę o g. 1900 zagrają mecz z ministrantami z Zagorzynka z Kalisza. Zapraszamy bliskich tych chłopców do przyjścia na ten mecz.

8.           Dzisiaj o g. 1800 w Ostrzeszowie Siostry Nazaretanki zapraszają na koncert Perły w Koronie. Szczegóły na afiszu gablotce parafialnej.

9.            Na 5 grudnia planujemy wyjazd do Torunia z racji 24-lecia powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza. Po drodze zatrzymalibyśmy się na tamie we Włocławku, miejscu męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjazd byłby o g. 500 lub 600, by można było także zwiedzić Toruń zanim rozpoczną się uroczystości religijne. Serdecznie zapraszamy.

10.         Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas działającego w naszym opatóweckim gimnazjum im. Agatona i Stefana Gillerów zaprasza Parafian do włączenia się w zbiórkę trwałej żywności dla samotnych matek, wychowujących swoje dzieci w Domu Samotnej Matki w Odolanowie, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr od Jezusa Miłosiernego. Młodzież wraz z wolontariuszami dary będą przyjmować w przyszłą niedzielę w salce katechetycznej przy kościele. Zbiórka będzie także prowadzona w gimnazjum od 30 listopada do 14 grudnia. W imieniu tych dzieci i ich mam oraz sióstr prowadzących Dom dla Samotnych Matek już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.    Jutro tj. w poniedziałek Kancelaria parafialna nie będzie czynna.