Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą (12 VIII 2012 r.)

1. W poniedziałek 13 sierpnia po Mszy św. wieczorowej Różaniec Fatimski – serdecznie zapraszamy.

2. W środę 15 sierpnia urocz. Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. tak jak w niedzielę, tj. w przeddzień o g. 1800 a w dzień uroczystości o g. 800, 1000, 1200 i 1700. W naszej Ojczyźnie jest to także święto oręża polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. W czasie Mszy św. o g. 1000 będziemy się modlić za Ojczyznę i za poległych w czasie wojny polsko – bolszewickiej w 1920 r. Błogosławieństwo zbóż, owoców i kwiatów po każdej Mszy św. Około g. 1800 powrót pielgrzymki do Opatówka – wyjdźmy z kwiatami na powitanie pielgrzymów.

3. Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Naszej Arki, Miłujcie się, Cudów i Łask, Wpis-u, Apostolstwa Chorych. Dla młodzieży wakacyjny numer Wzrastania i Małego Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest Świat Misji. Dziś mamy kilkanaście nr nowego dla nas czasopisma Źródło, w którym jest relacja naszego młodego Parafianina z Mszy św. transmitowanej przez Telewizję Trwam.

4. W poniedziałek 13 sierpnia planowana jest autokarowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie – Patronki Rodzin. W godzinach popołudniowych z Leśniowa przybywamy do Częstochowy, aby tak jak każdego roku uczestniczyć w wejściu Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę Zwycięstwa. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o g. 600 a powrót po Apelu Jasnogórskim. To jest ostatnia chwila na zapisy – od Państwa zależy czy pojedziemy planowanym autokarem czy o wiele mniejszym, co wiąże się z podniesieniem kosztów wyjazdu.: jeśli ktoś z Państwa kto się zapisał nie wyraża zgody na podwyżkę opłaty w wypadku, gdybyśmy jechali 28 osobowym autokarem lub planowanym, ale bez kompletu osób to proszę tę decyzję zgłosić po Mszy św. w zakrystii, byśmy wiedzieli jak planować zapisy. Jeśli ktoś z Państwa uprawiających jakichkolwiek warzywa czy owoce zechciałby przekazać coś ze swoich upraw Siostrom Obliczankom, znanym nam z pobytu w parafii, prowadzącym Dom dla chłopców to proszę te dary przywieźć na plebanię dziś wieczorem lub jutro rano do g. 545.

5. W tym tygodniu w dni powszednie poza sobotą nie ma Mszy św. rano.

6. Prace odkrywkowe na suficie i bocznych ścianach pokazują, że nie ma na nich żadnych ornamentów. Mogę już podać kosztorys, podjętych nie na szeroką tym razem skalę, prac konserwatorskich. Prace pierwszego etapu konserwacji ambony i malowanie pierwszej części nawy głównej poza prezbiterium wraz ze dokończeniem spłaty wcześniejszych prac związanych z budynkiem kaplicy przedpogrzebowej i sali katechetycznej oraz kaplicy cmentarnej wynosi 140 tys. Na pierwszy etap pracy konserwatorskiej ambony, jeśli zostanie zaakceptowane jej wykonanie przez urząd konserwatorski, otrzymamy 30 tys. W tej chwili muszę już regulować nowe rachunki i dlatego proszę o ofiary na ten cel. Kto z Parafian może już się włączyć w te prace to proszę jak dotychczas składać ofiary na konto parafialne w naszym Spółdzielczym Banku Ziemi Kaliskiej lub w kancelarii parafialnej. Dziś serdeczne Bóg zapłać składam za ofiarę złożoną na ten cel rodz. Cegłów i p. Mirosławie Majdziak z ul. Św. Jana.

7. Pamiętając o zbliżającej się zimie zaczynamy gromadzić zapasy ekogroszku – dlatego też ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na zakup opału. Za okazaną troskę w tej sprawie już dziś składam wiernym serdeczną podziękę: Bóg zapłać