GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ( 8 V 2016 r. )

1.     Serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach majowych zarówno w świątyni jak i przy figurach przydrożnych. Nasz udział w nabożeństwach majowych, jeśli da się pogodzić z obowiązkami stanu, świadczy także o naszej miłości do Boga, Maryi i Ojczyzny.

2.   W piątek 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo różańca fatimskiego po  Mszy św. wieczorowej – serdecznie zapraszamy. O 1630 pierwsza próba dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o przyjście dzieci 5 minut przed 1630.

3.    W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu będziemy gościli przedstawicieli Seminarium Duchownego w Kaliszu: jednego z Księży moderatorów i kleryka. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie seminarium duchownego w Kaliszu. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła niezwykle ważnego dla życia religijnego Diecezji.

4.   Już dziś informujemy Wiernych, że Msza św. wraz z wypominkami za zmarłych w święto N.M.P. Matki Kościoła zostanie odprawiona na naszym cmentarzu 16 maja o g. 1800.

5.    Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Misyjnych Dróg, Egzorcysty, Niedzieli, WPIS-u, Apostolstwa Chorych.Dla dzieci: Tęcza, Ola i Jaś.Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny, Wzrastanie. Są książki o tematyce religijnej, m.in. modlitewnik do Bożego miłosierdzia, Cudownie być mamą.

6.      6.    Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do Bieniszewa do oo. Kamedułów i do Lichenia w dn. 15 V w niedzielę. Wyjazd o g. 815. Koszt 25 zł., jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapisy w zakrystii lub  u ks. Mariusza.