Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą (14 X 2012 r.)

1. Z racji Dnia Edukacji Narodowej dzisiejszy różaniec ofiarujemy w intencji Nauczycieli i pozostałych pracowników szkolnictwa. Jutro 15 X nie ma Mszy św. rano. 16 października z racji 34 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu różaniec ofiarujemy w intencji Jego kanonizacji. 18 zaś października w święto św. Łukasza Ewangelisty różaniec ofiarujemy w intencji pracowników lecznictwa. 19 października w 28 rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszkę prośmy za Jego wstawiennictwem o pomyślność dla Ojczyzny.

2. Serdeczne Bóg zapłać za składane dziś ofiary do puszek z racji Dnia Papieskiego na Fundusz Stypendialny.

3. Są do nabycia: nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Cudów i Łask Bożych, Naszej Arki, Apostolstwa Chorych, magazynu kulturalnego: Wiara, Patriotyzmu i Sztuka. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Anioł Stróżz dodatkowym obrazkiem dla dzieci. Dla młodzieży Wzrastanie i Mały Gość Niedzielny. Dla rodziców są Sygnały troski na temat Błogosławione mądre granice. Są interesujące książki np. Najpiękniejsza podróż Gapulki. Różana opowieść, Modlitwa Jarzębinki, Różaniec w czasie i przestrzeni, Dla Nauczyciela i inne.

4. Serdecznie prosimy Rodziców, Dziadków i Chrzestnych, by zarówno sami jak i z dziećmi uczestniczyli w Nabożeństwach różańcowych. Sprawę uczestnictwa dzieci i młodzieży kładziemy na wasze katolickie sumienie. Niech pomocą we wzroście w gorliwości będzie przypomnienie sobie orędzia fatimskiego. Są jeszcze wolne miejsca na Mszę uzdrowienia w Kazimierzu Biskupim 27 X, wyjazd o g. 1100, zapisy u ks. Arkadiusza.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Hasło tygodnia: Głosić wiarę z radością. Wspierając działalność misyjną złożymy na ten cel ofiary do puszek.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na prace w parafii pp. Jadwidze i Janowi Stasiakom z ul. Łódzkiej, rodz. Warszewskich z ul. Łódzkiej.