OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXIII OKRESU ZWYKŁEGO (8 IX 2019 r.)

1.     W piątek 13 września po mszy św. o g. 1800serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Różańca Fatimskiego.

2.  W sobotę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, kiedy Polska stanie pod Krzyżem na lotnisku w Kruszynie w diecezji włocławskiej my zgromadzimy się o g. 1600 na naszym CMENTARZU GRZEBALNYM, by sprawować Mszę św. zarówno za nas, byśmy trzymając się Krzyża Chrystusowego i pamiętając o naszym powołaniu do nieba,  trwali w wierze i nie ulegali pokusie niewiary oraz za drogich naszemu sercu Zmarłych.Ubolewamy nad tym, że od nas odeszli, ale radujemy się, żeśmy mogli ich mieć, i dziękujemy Bogu za to, że nadal są blisko nas. Można też zgłaszać na wypominki jednorazowe. Ta msza św. w święto Podwyższenia Krzyża św.  nie jest mszą św. niedzielną!!!    

3.   Jest prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny i pozostałe czasopisma, które rozprowadzamy. Szczególnie zwróćmy uwagę na Anioła Stróża z płytą dvd oraz na Małego Gościa Niedzielnego z linijką i interesującą w swej treści naklejką.

4.   W przyszłą niedzielę na  Mszy św. o godz. 1200 pobłogosławienie dzieciom, które rozpoczęły po raz pierwszy naukę szkolną a także i dzieciom starszym podręczników i  przyborów szkolnych – dzieci przychodzą do kościoła z plecakami szkolnymi.

5.      W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na KUL.

           6.      Dziś odpust w par. Chełmce a w Kaliszu Marsz dla życia. Zgodnie z podanym programem zechciejmy uczestniczyć w marszu dla życia.

          7.    W czwartek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Mszę św. szczególnie zapraszamy rodziców klas: pierwszych, drugich i trzecich ze szkoły podstawowej.  

8.  Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza po wakacyjnej przerwie na Mszę św. i spotkanie w najbliższą niedzielę 15.09.2018. do Sanktuarium Serca Jezusowego w Kaliszu, ul. Stawiszyńska 2, na godz. 1600.

9.     W przyszłą sobotę w kościele parafialnym o godz. 830 odbędzie się spotkanie dla absolwentów klas 3 gimnazjum i 8 klas szkoły podstawowej przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Proszę przynieść ze sobą indeks i długopis. Obecność obowiązkowa.

- Również w przyszłą sobotę odbędzie się spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania, w kaplicy św. Anny (tam gdzie zawsze) dla obecnych uczniów klas 8 szkoły podstawowej: o godz. 1000 młodzieńcy, a 0 godz. 1050 dziewczęta.

- Zapraszamy także do wzięcia udziału w rekolekcjach Niebo jest w nas, w weekend 20-22 września, w Giewartowie. Rekolekcje organizuje kaliska wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Magnificat i członkowie z znanej, łódzkiej wspólnoty Mocni w Duchu - szczegóły na ulotkach leżących przy figurze świętego Antoniego. 

                                                                                                                                                          Proboszcz