OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVI OKRESU ZWYKŁEGO (29 IX 2019 r.)

1.         We wtorek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie z wyjątkiem soboty różaniec o godz. 1700. Zaraz po nabożeństwie Msza św. W przyszłą sobotę z racji misji parafialnych różaniec o g. 1730. W przyszłą niedzielę tj. 6 października z racji misji parafialnych nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 2030 wraz z Apelem Jasnogórskim. Uczyńmy wszystko, by zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli gorliwie uczestniczyli w tych nabożeństwach. Z racji nabożeństwa różańcowego kancelaria parafialna w poniedziałek, piątek i sobotę jest czynna tak jak dotychczas tj. o g. 900 a w pozostałe dni tygodnia tj. we wtorek, środę i czwartek po mszy św. wieczorowej. Różaniec prowadzą: w poniedziałki klasy: 0, 1 i 2 wraz z rodzicami, we wtorki kl. 3 i 4, w środy kl. 7 i 8, w czwartki schola i ministranci, w piątki klasy:  5 i 6 a w soboty i niedziele na przemian Żywy Różaniec, Grupa O. Pio, Grupa Oliwkowa, chór.

2.         Jest prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, a dla dzieci nowy nr Anioła Stróża. Dla młodszej młodzieży Mały Gość Niedzielny. kalendarze diecezjalne na 2020 r. i książki o tematyce religijnej m.in. Różaniec z grudką ziemi z Góry Oliwnej, Mój anioł i ja i inne. Są materiały dekoracyjne na czas misji.            

3.         W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano tylko przed Mszą św., a po południu od godz. 1600.

4.         W przyszłą niedzielę tj. 7 października wyruszy sprzed kościoła o g. 700  pielgrzymka do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Zapisy w zakrystii lub u p. Teresy. Gdyby ktoś z Państwa chciał ze swoich upraw podzielić się z siostrami, prowadzącymi dom dla niepełnosprawnych chłopców to może to uczynić dostarczając produkty na plebanię tylko w przeddzień wyjazdu.

5.         W sobotę w liturgii wspominając św. siostrę Faustynę będziemy mieli okazję do ucałowania Jej relikwii. Za Jej wstawiennictwem prośmy Pana Boga o błogosławieństwo na misje parafialne, które w tym dniu niedzielną Mszą św. w sobotni wieczór rozpoczynamy. Bardzo prosimy, by na czas misji i peregrynacji figury św. Anioła Archanioła z Gargano ustroić posesje domów flagami, świętymi obrazami i pięknymi dekoracjami.

 6.         Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace remontowe w świątyni. Z racji natłoku wiadomości o misjach parafialnych imienne podziękowania złoże po zakończeniu misji.                                                                                                                       Proboszcz