OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ( 24 V 2020 r. )

 

1.      W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość  Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres Wielkanocny.

2.        We wtorek Dzień Matki – nabożeństwo majowe w intencji naszych Mam o radość wieczną dla zmarłych i o Boże błogosławieństwo dla żyjących.

3.        Jest do nabycia prasa katolicka po przerwie wydawniczej Opiekun, w którym m.in. sylwetki nowo wyświęconych kapłanów, Gość Niedzielny, Niedziela. Dla dzieci: Świat misji. Dla młodszej młodzieży Mały Gość Niedzielny z komiksem o słudze Bożym ks. kar. Stefanem Wyszyńskim.Są książki o tematyce religijnej m. in. Youcat dla dzieci. Katolicki katechizm dla dzieci i rodziców ze wspaniałą przedmową papieża Franciszka, który m.in. prosi: Drodzy Rodzice, miejcie u siebie ten „mały” katechizm i znajdujcie czas, by czytać go z Waszymi dziećmi. Strona po stronie, tajemnica wiary za tajemnicą wiary, pytanie za pytaniem. Pomóżcie Waszym dzieciom odkryć miłość Jezusa!

                                                       proboszcz