OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVIII OKRESU ZWYKŁEGO (2 VIII 2020 r.)

 

1.    W czwartek 6 sierpnia przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o g. 800, 1100 i o 1800. Tak ułóżmy zajęcia domowe, by w tym ważnym dla naszej duchowości dniu uczestniczyć we Mszy św. Odpust w Iwanowicach.

2.          W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 700 i  o g. 1700. Spowiedź rano tylko przed Mszą św. a po południu od godz. 1600. 

3.         Z radością informujemy, że w niedzielę 9 sierpnia o godz. 600 Msza św. w Narodowym Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu skąd po tej Mszy św.  wyruszy sztafetowa Piesza Pielgrzymka do Częstochowy w której idzie nasza Grupa Oliwkowa.

4.           W tym tygodniu we wtorek, czwartek od godz. 1700 do 1745
a w sobotę od godz. 900 do 945  będą jeszcze zapisy na pieszą grupę, która 13 sierpnia wyruszy z pozostałymi grupami Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej z Kłobucka do Częstochowy na Jasną Górę.   

5.      We wtorek wspomnienie w liturgii św. Jana Vianney’a, patrona proboszczów. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 w intencji kapłanów. A w Pierwszy czwartek miesiąca w święto Przemienienia Pańskiego też na godz. 1700 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych szczególnie z naszej parafii.

6.    Jest prasa katolicka nowy nr Opiekuna wraz z pozostałymi czasopismami, które rozprowadzamy w parafii dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Są interesujące książki o tematyce religijnej m.in. Matka Boża Łaskawa. Strażniczka Polski (edycja w 100-lecie cudu nad Wisłą), Powróćmy na Eucharystię (wyjaśnienie obrzędów Mszy św. szczególnie dla dzieci i młodzieży) a dla dzieci z serii Kocham Polskę wydanie w 100-lecie Cudu nad Wisłą, Byłam łączniczką kapelana. Dla dzieci jest Tęcza.

7.       W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na nasze diecezjalne Radio Rodzina. Msze św. w tym tygodniu wg podanego w gablotce parafialnej planu.

8.           Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc misjonarzom polskim w ramach akcji jeden grosz za jeden kilometr.                                                                                                                                                                                                                                                                                  Proboszcz