Galeria zdjęć ze szkoły dziewcząt w diecezji Bouar (klasa krawiecka). Ośrodek "Londo, mo luti" ("Wstań i stój" w sensie zabezpieczenia sobie i innym, odpowiedniego poziomu życia materialnego i moralnego)

   Po trzech latach szkolenia dziewczęta, które zdają egzaminy z przedmiotów szkolnych i zawodowych (teoretyczne i praktyczne) otrzymują maszynę do szycia z wyposażeniem, by zaczęły na siebie zarabiać. Każdy rok podzielony jest na 3 okresy (semestry) i na końcu każdego z nich dziewczęta piszą wypracowania otrzymując na koniec roku świadectwa.

(...)

Wyrażam wdzięczność Księdzu Biskupowi za wyrażoną chęć wspierania naszej Diecezji. Z naszej strony zapewniamy modlitwę i o nią również prosimy, zwłaszcza o trwały pokój w rodzinach i w całym Kraju, aby dzieci, młodzież i nasze dziewczęta mogły spokojnie się uczyć a rodziny wypełniać ich misje.

(Z listu ks. bp. Mirosława Gucwy do Pasterza Diecezji Kaliskiej, ks. bp. Damiana Bryla)